Drožiniai iš daržovių

Kuo toliau, tuo mažiau žmonių prisiruošia kažką sukurti. Svarbiausią vietą užima kompiuteriai bei televizoriai, o paties individo tobulėjimas vis blanksta ir blanksta. Kam reikia tai keisti? Šis klausimas dažniausiai kyla tieks, kurie visišką pasitenkinimą ir laimę jaučia nuo ryto iki vakaro dirbdami sėdimą darbą, grįžę namo žiūrintys televizorių ir apie dvyliktą valandą einantys miegoti. Tačiau mūsų visuomenėje yra ir tokių, kurie stengiasi būti išradingi ir unikalūs…

Matyt, kad daugeliui tėvų, kurių vaikai eina į darželį ar pradines klases yra tekusi „Rudenėlio šventės“ užduotis. Nors teoriškai tai vaikų šventė, kuomet iš surinktų vaisių ir daržovių derliaus jie turi padaryti kažką unikalaus ir nepaprasto, dažniausiai ši užduotis tenka tėvams. O kokia mama nenorės, jog jos atžala galėtų mokykloje didžiuotis „savo“ darbu? Turbūt tokių nebus. Išskirtinumas- toks jau dalykas, kuris žavi ir tuo pačiu kelia pavydą. Tad kodėl gi nepasirūpinus, jog būtent Jūsų vaikas išsiskirtų ir būtų kiek unikalesnis už kitus.

Visi puikiai žinome, jog dažniausiai renkamės lengvesnius, mažiau laiko ir pastangų reikalaujančius drožinius. Mes norime pasiūlyti išbandyti kiek įvairesnių gyvūnėlių, formų ar žmogelių išdrožinėjimą. Vienas iš variantų yra kalėdinė eglutė, kurios pagamintos iš daržovės ar vaisiaus neteko matyti. Ją pagamini yra ypač lengva. Jums reikės tik vieno ananaso, cukraus pudros ir kelių raudonų uogelių. Ananasas yra visos eglutės pagrindas. Nupjaukite žaliąją vaisiaus dalį, tai yra lapus, ir juos apverskite. Tai bus pati eglutė. Visi kiti elementai reikalingi tik jos papuošimui. Tačiau geriausia nepjauti prie pat perėjimo iš vaisiaus į lapus. Daug naudingiau bus jei paliksite ir šiokią tokią vaisiaus dalį. Iš jos galėsite išpjaustyti žvaigždutė. Ji tiesiog bus eglutės viršuje ir tokiu būdu nesimatyt negražaus perėjimo. Toliau reikėtų aptarti papuošimą. Tai jau labiau individualus dalykas. Jei mėgstate ugningas spalvas, galite prie lapelių galų priklijuoti raudonos ar oranžinės spalvos uogelių. Jei mėgstate eglutes, kurios papuoštos šaltų atspalvių žaisliukais, Jums tiks užšaldytos šilauogės ar sudžiovintos mėlynės. Kadangi žaisliukais pasirūpinome, liko sniegelis. Jį, kaip jau ir minėjome, padarysime pasitelkę cukraus pudrą. Tereikia ištepti sausais klijais norimus eglutės lapelius ir iš viršaus apiberti nedideliu pudros sluoksniu. Vaizdas bus išties pritrenkiantis. Šiuo ypač paprastučiu drožiniu galite nustebinti vaiką, kuriam norisi kažko neįprasto „Rudenėlio šventėje“. Tokį darbą galėtų atlikti net pats mažylis. Tad būtų nuotykis tiek Jums, tiek jam. Taip pat tokia dekoracija galite papuošti vaisių stalą. Bus itin originalu ir svečiai tikrai liks sužavėti.

Jei kartais vaikų neturite, tačiau mėgstate darbštumą ir kruopštumą, daržovių ir vaisių drožinėjimas gali būti lyg jūsų hobis. Yra itin daug įvairiausių formų bei figūrų. Pradėję nuo lengvesnių gilinsite savo įgudžius ir galėsite rinktis vis sunkesnes ir sudėtingesnes formas. Drožinys gali būti lyg maisto patiekalo detalė, kuria sužavėsite savo šeimos narius.

Straipsnis verstas iš anglų kalbos.

  1 comment for “Drožiniai iš daržovių

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *