Pomidorų sodinimas

Jei savo sode mėgstate daržininkauti ir sugalvojote pasisodinti pomidorų, jums reikia žinoti, kada ir kaip juos įkurdinti daržo lysvėje. Į atvirą dirvožemį pomidorų daigus galima sodinti gegužės pabaigoje – birželio pradžioje. Daržovės sodinamos į vieną eilę, atstumas nuo vieno daigo iki kito turėtų būti 30 cm. Stambiavaisių pomidorų rūšims reikia sudaryti palankesnes augimo sąlygas nei smulkiavaisių. Sodinant pomidorus, reikėtų vengti vietų, kur ankstesniais metais augo bulvės. Pomidorai nemėgsta rūgštaus dirvožemio, todėl pomidorus reikėtų sodinti į tas anksčiau augintų daržovių vietas, kurios buvo papildytos kalkėmis, pelenais ir dideliu kiekiu komposto.

Toliau pagrindinis sodininko rūpestis – žemę, kur pasodinti pomidorai, laikyti švarią nuo piktžolių, kad ji gerai sušiltų saulėje. Laistyti pasodintus pomidorus reikia po nedaug, bet dažnai. Pomidorų vaisiai laistomi lėtai, ir jiems reikia palyginti nedaug drėgmės, tačiau žemei visiškai išsausėjus prasideda žalių pomidoro vaisių puvimas. Jeigu jums labiau patinka laistyti pomidorus kiekvieną vakarą, tada pakanka  palieti po 0,5 litro po krūmu į duobutę, užberiant ją žemėmis.

Pomidorus atviroje daržo lysvėje galima auginti visiškai be trąšų, nesibaiminant, kad jie labai išaugs į ūgį. Esant pastoviam saulėtam orui pomidorus leidžiama tręšti azoto trąšomis tik  birželio mėnesį, 2-3 kartus po 3 litrus skiestų trąšų išliejant po krūmu.

Smulkiavaisių pomidorų nereikia nei formuoti, nei šalinti nereikalingų ūglių arba nereikalingų žiedynų. Šiems augalams netgi galima leisti laisvai užimti tarplysvių vietą, nes jų vaisiai retai supūva dėl susilietimo su žeme.

Tuo tarpu pas vidutinio dydžio veislių pomidorus paprastai leidžiama užsimegzti 2-3 žiedynams ant kiekvieno stiebo, o visi likusieji žiedynai yra nugnaibomi, kad iš pomidoro neatimtų energijos žydėjimui. Be to,  galima atsargiai nuskinti visus smulkius vaisius likusiuose žiedynuose, kad visos pomidoro jėgos būtų skirtos stambiems vaisiams auginti.

Kada užsimezgusių pomidorų augimas sustoja ir parausta pirmieji vaisiai (liepos pabaigoje), galima visiškai nuvalyti krūmus: pašalinti nuo jų viską, net ir lapus, išskyrus bręstančius vaisius. Po šios operacijos stipriai pagerėja dirvos šildymas aplink pomidorų krūmus ir jų vėdinimas.

Watch Full Movie Online Streaming Online and Download

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *