Category: Sodo kenkėjai

Straipsniai apie augalų kenkėjus

Apsisaugoti nuo amarų padeda citrusinių vaisių žievelės

Amarai, maitindamiesi augalų sultimis, kenkia augalams. Ar žinote, kad citrusinių vaisių žievelėse yra junginių, kurie gali padėti apsisaugoti nuo amarų? Limonenas yra natūralus insekticidas, vienas iš pagrindinių citrusinių vaisių žievelėse esančių junginių, veiksmingų nuo amarų. Štai keletas būdų, kaip citrusinių vaisių žievelės gali būti naudojamos amarams atbaidyti arba kontroliuoti. Citrusinių vaisių žievelių uždėjimas aplink augalų…

Šilauogių ligos ir kenkėjai

Kova su ligomis ir kenkėjais. Norint, kad šilauogių krūmai būtų atsparesni ligoms ir kenkėjams pirmiausia reikia atrinkti sveikus sodinukus. Jie turi turėti tvirtus, gerai išsivysčiusius ūglius su sveikomis viršūnėlėmis, lapai ir stiebai turėtų būti be dėmių. Didžiausius nuostolius šilauogėms padaro grybinės ligos, kurios pažeidžia įvairias augalo dalis: stiebus, jaunus ūglius, lapus, žiedus ir uogas. Pavojingiausių…

Pavasario darbai sode (II)

Sode ankstyvą pavasarį būtina apgenėti daugumą medžių, krūmų, rožių ir vijoklinių augalų, kurie žydi vėlyvą pavasarį, vasarą ir rudenį. Pavasarinis genėjimas labai svarbus ir jį reikia užbaigti iki augalo aktyvios vegetacijos naujame sezone pradžios. Pavasaris – daugelio nuostabių medžių ir krūmų žydėjimo metas: forzitijų, japoninių svarainių, kamelijų, rododendrų, hamamelių, magnolijų, alyvų, vyšnių, obelų, azalijų ir…

Naikinti skruzdėles sode gali kiekvienas

Sodo skruzdėlės dažniausiai įsikuria gėlynuose, po šaligatvio plytelėmis, po namo pamatais, šiltnamiuose, po polietileno priedangomis, daržovių lysvėse ar vejose. Paprastai skruzdėlyną jos stato prie kraujažolių, ugniažolių ar gysločių, ant kurių perneša amarus – pagrindinį savo maistą. Skruzdės nėra sodo kenkėjos, tačiau sodo skruzdžių sąjunga su amarais gali padaryti nemažai žalos vaismedžiams, vaiskrūmiams, uogakrūmiams ir kitiems…

Rožių ligos – kaip atpažinti?

Parduotuvių lentynose daug priemonių augalų ligoms gydyti, tačiau išsirinkti sau tinkamą sunku. Su rože kaip ir su žmogumi. Tinkamai neidentifikavus ligos galima ją tiesiog numarinti. Kaip atpažinti rožės ligą pagal jos išvaizdą: – Tikroji miltligė apniko jūsų rožę, jeigu ant lapo viršutinės pusės pasirodo baltos miltuotos apnašos. Dažniausiai ji pastebima jau gegužės mėnesį, bet pagausėja…

Daržovių ligos

Viena pavojingiausių daržovių ligų yra vadinamasis gumbas. Ši liga pakenkia griežčiams, ridikams, ridikėliams, ropėms bei kopūstams. Bene geriausias būdas išvengti gumbo – sėjomaina. Tai yra, nesodinkite tų pačių augalų toje pačioje vietoje kelis metus iš eilės. Dar padeda dirvos kalkinimas. Tai daryti reikėtų taip – į duobutę, kur sodinsite ar sėsite, įberkite nedidelę saują kalkių…

Daržovių kenkėjai

     Kenkėjai. Kopūstus, griežčius, ropes, ridikus, ridikėlius bei kitas kopūstinių šeimos daržoves labiausiai puola kryžmažiedinės spragės, kopūstinės musės, ropinis baltukas, kopūstinis pelėdgalvis ir kopūstinė kandis. Pastarieji kenkia ridikėlių, ropių, kopūstų bei kitų kopūstinių daržovių lapams, kopūstinės musės bei kryžmažiedinės spragės kenkia daigams. Kopūstinių baltukų vikšrai – geltonai žali su juodais taškais ir dėmelėmis. Jie graužia…