Apsisaugoti nuo amarų padeda citrusinių vaisių žievelės

Amarai, maitindamiesi augalų sultimis, kenkia augalams. Ar žinote, kad citrusinių vaisių žievelėse yra junginių, kurie gali padėti apsisaugoti nuo amarų? Limonenas yra natūralus insekticidas, vienas iš pagrindinių citrusinių vaisių žievelėse esančių junginių, veiksmingų nuo amarų.

citrusiniai-vaisiai

Štai keletas būdų, kaip citrusinių vaisių žievelės gali būti naudojamos amarams atbaidyti arba kontroliuoti.

Citrusinių vaisių žievelių uždėjimas aplink augalų pagrindą

Citrusinių vaisių žievelių kvapas gali padėti atstumti amarus nuo noro maitintis augalais. Norėdami naudoti šį metodą, tiesiog surinkite keletą apelsinų, citrinų vaisių žievelių ir padėkite jas aplink pažeisto augalo pagrindą. Pakeiskite žieveles, kai jos pradės džiūti, nes laikui bėgant kvapas išnyksta.

Šį metodą geriausia naudoti kaip prevencinę priemonę arba kaip bendro amarų kontrolės plano dalį. Nors tai gali padėti atgrasyti amarus nuo užkandžiavimo augalais, tai greičiausiai nepašalins esamo užkrėtimo.

Tirpalo kovai su amarais gamyba

Tirpalo iš citrusinių vaisių žievelės purškimas gali būti veiksmingas būdas kovoti su amarais. Siūlome du variantus, kaip pasidaryti tirpalą. Pirmas yra paprastesnis, antras sudėtingesnis:

  • Norėdami pasigaminti, įdėkite saują citrusinių vaisių žievelių į puodą su vandeniu ir virinkite apie 30 minučių. Leiskite mišiniui atvėsti, tada nukoškite žieveles ir supilkite skystį į purškimo buteliuką. Taip pat į tirpalą galite įlašinti kelis lašus indų ploviklio, kad purškalas geriau priliptų prie paveiktų augalų lapų.
    Norėdami naudoti tirpalą, tiesiog purškite jį tiesiai ant paveiktų augalų, įsitikinkite, kad padengiate lapus iš viršaus ir apačios. Kartokite purškimą kelias dienas, kol išnyks amarai.
  • Citrusinių vaisių žieveles sumalkite mėsmale, 1 kg masės užpilkite 3,5 litro šilto vandens, šiltoje vietoje palaikykite 5 paras, antpilą suplakite ir tuoj pat nukoškite, išpilstykite į butelius, užlydykite vašku, laikykite vėsioje vietoje. Kovodami su amarais, 100 ml šio antpilo praskieskite 10 litrų šilto vandens ir nupurkškite augalus.
    Šiuo tirpalu kas 5-7 dienas augalus nupurkškite 3 kartus. Šiuo tirpalu taip pat veiksminga naikinti smulkius vikšrus.

Citrusinių vaisių žievelių maišymas su kitais augalais

Maišant citrusinių vaisių žieveles su kitais augalais, citrusinių vaisių žievelės sodinamos į dirvą kartu su kitais augalais, kurie yra jautrūs amarams. Citrusinių vaisių žievelių kvapas gali padėti užmaskuoti kitų augalų kvapą, todėl amarams bus sunkiau juos rasti.

Jei norite naudoti šį metodą, turite atlikti šiuos veiksmus:

  • Surinkite citrinų, laimų, apelsinų ar greipfrutų vaisių žieveles. Įsitikinkite, kad žievelės yra švarios, be pelėsio ar kitų pažeidimų.
  • Aštriu peiliu supjaustykite citrusinių vaisių žieveles mažais gabalėliais. Reikia, kad gabalėliai būtų pakankamai maži, kad juos būtų galima įkasti į dirvą.
  • Iškaskite mažas duobutes aplink augalus, kuriuos norite apsaugoti, ir įkaskite citrusinių vaisių žievelių gabalėlius į dirvą. Galite užkasti žieveles keliose vietose aplink kiekvieną augalą.
  • Laistykite augalus kaip įprasta, tik būkite atsargūs, kad nenuplautumėte citrusinių vaisių žievelės gabalėlių.
  • Kelių dienų bėgyje stebėkite augalus, kad pamatytumėte, ar citrusinių vaisių žievelės atbaido amarus. Jei ant augalų vis tiek pastebėjote amarų, gali tekti naudoti papildomus kontrolės būdus.

Nors šis metodas gali būti veiksmingas, jis gali būti nepraktiškas kai kuriose situacijose. Pavyzdžiui, jei auginate daug augalų, gali būti neįmanoma sukaišioti citrusinių vaisių žieveles šalia kiekvieno norimo apsaugoti augalo.

Svarbu pažymėti, kad nors citrusinių vaisių žievelės gali būti veiksmingas būdas kovoti su amarais, jos nėra garantuotas sprendimas. Jei sode ar patalpoje yra didelis amarų užkrėtimas, gali prireikti naudoti kitus metodus, pvz., insekticidinį muilą arba nimbamedžio aliejų. Be to, pravartu iš pradžių išbandyti bet kokį naują metodą nedideliame augalų plote, kad įsitikintumėte, jog jis nesukelia kitos žalos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *