Moliūginis amaras

amarasTai labai mažas kenkėjas, bet bėdų pridaro daug. Jis – vos 1-1,8 mm ilgio, žalias ar juosvai žalias vabzdys. Šis augalų kenkėjas pavojingiausias agurkams. Amarai kolonijomis gyvena apatinėje lapų pusėje ir siurbia augalo sultis, o kai jų prisiveisia daug, jie užpuola ir ūglius, ir žiedus, ir net vaisių užuomazgas. Tuomet agurkų, ar kitų augalų lapai susiraito, deformuojasi, gelsta. Pažeisti augalai skursta, byra vaisių užuomazgos ir galop – augalai žūva.
Amarų lervos panašios į saugėlius, tik mažesnės, iš pradžių geltonos, vėliau gelsvai žalios. Pirmos kartos amarai besparniai, vėliau pasirodo ir sparnuotosios patelės. Jos gyvavedės, atsiveda po 25-60 lervų. Šie kenkėjai dažniausiai žiemoja šiltnamiuose, o jei šilta – gali parazituoti ir lauke.
Apsauga nuo amarų. Kai kenkėjų nedaug, naudokite fitoncidinių augalų ištraukas, žalio muilo tirpalą, o jei amarų labai daug – purškite insekticidais.

AmarasAmarai. Kaip naikinti amarus

Daržoves, vaismedžius, vaiskrūmius, gėles pažeidžia įvairių rūšių amarai. Amarai būna žalsvi, pilkšvi ir net juodi.  […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *