Category: Vaismedžiai

Straipsniai apie vaismedžius

Medlieva (Amelanchier spicata): auginimas ir rūšys

medlieva žiedai

Varpinė medlieva yra erškėtinių (Rosaceae) šeimos augalas ir natūraliai auga Šiaurės Amerikoje. Kaip vaisinis augalas auginamas nuo 1800 metų. Lietuvoje medlieva pradėta auginti  taip pat senokai, tačiau kaip  vaisiniam augalui daug dėmesio nebuvo skiriama. Medlievų galima rasti soduose, miestų želdiniuose, parkuose, prie sodybų. Sulaukėjusių galima rasti miškuose, paupiuose, krūmynuose. Medlieva dar vadinama – ameliankiu, o…

Cidonija

cidonija vaisiai lapai

Cidonijos gentis (Cydonia oblonga Mill.) yra gimininga obeliai, kriaušei, svarainiui. Cidonijos pavadinimai Kadaise Karolis Linėjus visus šiuos augalus buvo priskyręs vienai kriaušės genčiai (Pyrus L.). Obelis ir kriaušė greit tapo savarankiškomis gentimis, o svarainis su cidonija iki XIX a. buvo priskiriami į vieną (Cydonia) gentį. Tik XIX a. ši gentis buvo padalinta. Obels didumo, baltai…

Apgraužtų vaismedžių gydymas pavasarį

Ne vienam sodininkui pavasarį ištįsta veidai, pamačius, kiškių ar pelių, nugraužtą vaismedžių žievę. Jei žaizdelės nedidelės, jas aštriu peiliu nulyginame ir patepame sodo tepalu. Reikia tepti pažeistą medieną, o ne žievę. Tokios žaižaos gerai užgis, jeigu jas aprišime tamsia polietileno ar kitokia plėvele, popieriumi ir kt. Po plėvele greitai susidaro kaliusas. Taip aprišus galima užgydyti…

Kaip teisingai laistyti daržą

Daugelis daržininkų mano, jog kuo daugiau ir dažniau laistysi daržo augalus, tuo bus geriau. Tačiau ši nuomonė nėra teisinga. Pirmiausia, skirtingiems augalams reikalingas skirtingas laistymas. Taigi,  kaip teisingai laistyti sodo ir daržo augalus? O gal klausimą reikėtų formuluoti kitaip: kaip negalima laistyti sodo ir daržo augalų? Kaip nereikia laistyti: •    Nereikia laistyti daržo karštu ir…

Kaip teisingai pasodinti medį

Prieš sodinant medį reikia pasiruošti šiam darbui. Prieš pasodinant sodinukus reikia gerai apžiūrėti, atskilusias šaknis reikia apgenėti. Jeigu sodinukai kurį laiką buvo pervežami, ir kyla pavojus, kad jie apdžiūvo, juos parai reikia pamerkti į šaltą vandenį taip, kad jų visos šaknys būtų vandenyje. Jeigu lauke karšta, vandenį reikia kelis kartus pakeisti arba sutrumpinti sodinukų šaknų…

Prasidėjo pavasaris: atsikratome sniego

Pavasaris daugumai sodininkų asocijuojasi su parengiamaisiais darbais savo sodo sklypuose, o prasideda šis laikotarpis būtent nuo pirmųjų pavasario mėnesių. Yra keli svarbūs patarimai, kurių turėtų paisyti kiekvienas sodininkas. Pagrindinė šių parengiamųjų darbų užduotis, su kuria turi susidoroti visi sodų šeimininkai, yra polaidžio vandens sulaikymas sodo sklype. O padaryti tai galima paprastu būdu. Pirmiausia reikėtų išmėtyti…

Obelys

       Ar įsivaizduojate, kokią įtaką obuoliai gali daryti mūsų gyvenimui? Kad ir keletos obuolių suvalgymas per savaitę praturtintų mūsų organizmą reikalingais vitaminais. O to dėka pagerėtų ir imuninės sistemos atsparumas bei galėtumėme rečiau lankytis daktarų kabinetuose.        Obelys yra populiariausi ir daugiausiai paplitę medžiai tiek Europos, tiek Amerikos žemynuose. Pačių žinomiausių obuolių rūšių (pavyzdžiui Golden)…