Prasidėjo pavasaris: atsikratome sniego

Pavasaris daugumai sodininkų asocijuojasi su parengiamaisiais darbais savo sodo sklypuose, o prasideda šis laikotarpis būtent nuo pirmųjų pavasario mėnesių. Yra keli svarbūs patarimai, kurių turėtų paisyti kiekvienas sodininkas.

Pagrindinė šių parengiamųjų darbų užduotis, su kuria turi susidoroti visi sodų šeimininkai, yra polaidžio vandens sulaikymas sodo sklype. O padaryti tai galima paprastu būdu. Pirmiausia reikėtų išmėtyti neištirpusį sniegą po krūmų vainikais ir medžiais. Taip pat galima pamėtyti sniego ir ant žemuogių ir aviečių lysvių. Tuo pačiu jūs atlaisvinsite lysvių tarpueilį arba net ištisus atskirus žemės plotus.

Tokiu būdu nuo sniego atlaisvinta žemė galės nutirpti gerokai anksčiau nei pagrindinis sodo sklypas. Tam, kad pagreitinti sniego tirpimo procesą, galima pridengti visą sklypo paviršių permatoma polietileno plėvele, arba  paprasčiausiai nors pabarstyti pelenais.

Jokiu būdu nepatartina uždengti neištirpusį sniegą po medžiais pjuvenomis arba mėšlu, nes tokiu atveju galima negrįžtamai pakenkti medžiams. Mat kai ateis šiltos pavasario dienos, ir  medžių vainikai pradės busti, jiems natūraliai prireiks daugiau maisto medžiagų ir drėgmės. Tačiau jų šaknys vis dar bus sušalusioje žemėje ir negalės normaliai funkcionuoti. Štai dėl tokios smulkmenos gali žūti visas medis.

Todėl prieš užsiimant saviveikla, bus geriausia, jei pasitarsite su labiau patyrusiais sodo kaimynais, kurie geriausiai patars, kaip tinkamai pasirūpinti pavasarį bundančiu sodu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *