Category: Vaiskrūmiai

Straipsniai apie vaiskrūmius

KOKĮ ŽYDINTĮ KRŪMĄ GALIMA TITULUOTI SODO PUOŠMENA? 

hortenzija

Kurdami savo namų aplinką, norime, kad ji būtų išvaizdi ir visiems kelianti pasigėrėjimą. Todėl palei sodo takelius suformuojame spalvingus gėlynus, sodiname dekoratyvinius medelius. Čia savo vietą randa ir įvairūs žydintys krūmai. Vienas gražiausių tokios rūšies augalų – tai hortenzija. Kuo iš kitų žydinčių krūmų išsiskiria hortenzijos? Šie žydintys krūmai garsėja ryškiaspalviais žiedais. Jie pražysta antroje…

Šilauogių genėjimas

Šilauoges būtina nuolatos genėti, nes genėjimas padeda reguliuoti krūmo augimą ir tankumą, užtikrina nuolatinį kokybišką uogų derlių, pagerina mikroklimatą krūmo viduje. Šilauoges galima genėti tiek rudenį, tiek pavasarį, tiek vasarą nuskynus derlių. Geriausia genėti anksti pavasarį prieš pumpurų brinkimą, saulėtu sausu oru, didesnes žaizdas patepant sodo tepalu ar kita dezinfekuojančia priemone.  Po genėjimo reikėtų nupurkšti krūmus fungicidais,…

Kaip teisingai laistyti daržą

Daugelis daržininkų mano, jog kuo daugiau ir dažniau laistysi daržo augalus, tuo bus geriau. Tačiau ši nuomonė nėra teisinga. Pirmiausia, skirtingiems augalams reikalingas skirtingas laistymas. Taigi,  kaip teisingai laistyti sodo ir daržo augalus? O gal klausimą reikėtų formuluoti kitaip: kaip negalima laistyti sodo ir daržo augalų? Kaip nereikia laistyti: •    Nereikia laistyti daržo karštu ir…

Bruknių auginimas sode

Dar prieš kelis dešimtmečius auginti bruknes savo sodo sklype buvo pakankamai sunki užduotis.  Taip buvo todėl, kad sodininkai neturėjo pakankamai žinių apie šių uogų auginimą. Šiandien bruknės, kaip ir žemuogės su braškėmis, vis dažniau domina sodininkus pirmiausia dėl savo nepralenkiamų gydomųjų savybių. Bruknės sodinamos dviem būdais: sėklų pagalba ir klasikiniu auginių būdu. Beje, kai kurie…

Prasidėjo pavasaris: atsikratome sniego

Pavasaris daugumai sodininkų asocijuojasi su parengiamaisiais darbais savo sodo sklypuose, o prasideda šis laikotarpis būtent nuo pirmųjų pavasario mėnesių. Yra keli svarbūs patarimai, kurių turėtų paisyti kiekvienas sodininkas. Pagrindinė šių parengiamųjų darbų užduotis, su kuria turi susidoroti visi sodų šeimininkai, yra polaidžio vandens sulaikymas sodo sklype. O padaryti tai galima paprastu būdu. Pirmiausia reikėtų išmėtyti…

Gintarinės uogos jūsų sode

Kaip sodo augalą šaltalankį, pasidengiantį puikiomis gintarinės spalvos uogomis, pradėta auginti palyginti neseniai. Dabar šiuo nuostabiu augalu domisi vis daugiau sodininkų, norinčių ne tik papuošti savo sodo aplinką, bet ir užsiauginti augalą nuo šimto ligų. Prisirpusiose šaltalankio uogose gausu vitaminų A, B, C, E, K, PP, karotino, folinės rūgšties, gliukozės, geležies, mangano. Vaisiai turi oleino…

Svarainis – lietuviškoji citrina jūsų sode

Daugelis lietuvių savo sodybose ir soduose augina lietuviškąją citriną dar vadinamus geltonos, žalios arba oranžinės spalvos „obuoliukus“ – svarainius. Šie erškėtinių šeimos obelinių pošeimio dygliuoti krūmai yra sodinami rudenį – rugsėjo pabaigoje arba spalio pradžioje. Mūsų šalyje, kaip ir daugelyje kitų, labiau yra paplitusi japoninio svarainio rūšis. Šio svarainio tėvynė – Pietvakarių Azija. Svarainio vaisiai,…