KOKĮ ŽYDINTĮ KRŪMĄ GALIMA TITULUOTI SODO PUOŠMENA? 

Kurdami savo namų aplinką, norime, kad ji būtų išvaizdi ir visiems kelianti pasigėrėjimą. Todėl palei sodo takelius suformuojame spalvingus gėlynus, sodiname dekoratyvinius medelius. Čia savo vietą randa ir įvairūs žydintys krūmai. Vienas gražiausių tokios rūšies augalų – tai hortenzija.

hortenzija

Kuo iš kitų žydinčių krūmų išsiskiria hortenzijos?

Šie žydintys krūmai garsėja ryškiaspalviais žiedais. Jie pražysta antroje vasaros pusėje bei rudens pradžioje ir sodo aplinką puošia iki pat žiemos pradžios, o kartais ir dar ilgiau. Tuo tarpu kita šio tipo augmenija yra lepesnė, todėl ją puoselėti mūsų klimato zonoje sudėtingiau, nes ji prašo ypatingesnės priežiūros, apsaugančios nuo šalnų ir žiemos šalčių.

Kokios yra hortenzijų rūšys?

Didžioji dalis hortenzijų yra krūmai, bet esama ir vijoklinių, ir mažų medelių pavidalo. Šių augalų lapai yra įprastos formos, turintys kotelį, yra minkšti ir dantyti. Tos hortenzijos, kurių lapai tokie pat kaip ąžuolo, yra mėgstamos už tai, kad jie rudenį tampa purpuro spalvos. O šiaip visų rūšių hortenzijos yra vertinamos dėl baltų, rožinių, raudonų, alyvinių arba žalių žiedų. Didžialapes hortenzijas sodininkai mėgsta už itin ryškias žiedų spalvas.

Už kokias ypatybes labiausiai vertina hortenzijas?

Hortenzijos kelia susižavėjimą dėl to, kad jos žydėjimo laikotarpiu geba keisti savo žiedų spalvą. Pavyzdžiui, šis augalas iš pradžių gali žydėti žalsvai, paskui baltai ir galų gale – raudonai. Jeigu jūsų sode auga „Limelight“ veislės hortenzija, iš pradžių jos žiedai bus žalsvi, o paskui pasidarys žaliai rožinės spalvos. O jeigu turėsite pasisodinę „Rensam“ veislės hortenziją, ji pirmiausiai pražydės baltai, vėliau baltų žiedų krašteliai pasipuoš rožiniais krašteliais, baigiantis žydėjimo periodui tie patys žiedai taps ryškiai avietinės spalvos.

Kokios hortenzijos lengviausiai ištveria žiemas?

Šiaip visos mūsų kraštuose auginamos hortenzijos yra atsparios šaltiems orams, tačiau pačios ištvermingiausios yra šluotelinė ir šviesioji hortenzijos. Tiesa, gali pasitaikyti atvejų, kai jaunos hortenzijos gali ir nukentėti dėl itin smarkių šalčių ar stiprių pavasarinių šalnų, bet tai ne tragedija, nes jos po išmėginimo šalčiu labai greitai atsigauna.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *