Sodo aplinką ypač puošia vijoklinės žydinčios gėlės. Labiausiai paplitęs nereiklus vienmetis augalas – sukutis. Jis gali išauginti palaipas net iki 3 m ilgio. Šios gėlės įvairių atspalvių žiedų taurelės atviros tik dienos metu. Tuo tarpu kita sodų puošmena – kobėja turi kibų vijoklinį stiebą, kuris gali išaugti iki 6 metrų ilgio, o žiedai primena violetinius varpelius. Sodininkams neblogai pažįstama ir nasturtė – gėlė su gražiais apvaliais lapais, originalios formos ryškiais geltonais ir oranžiniai raudonais žiedais ir išdrikusiais arba besišakojančiais stiebais. Be to, didžiosios nasturtės žiedai dar ir maloniai kvepia.
Daugelis mėgsta kvapiojo pelėžirnio žiedų aromatą. Gerai prižiūrint jo stiebai gali pasiekti iki 3 m ilgį. Tokį patį ilgį gali pasiekti ir dekoratyvinės pupelės stiebai, pasipuošę oranžiniais arba baltais bekvapiais žiedais. Sodo aplinkai papuošti tinka dar vienas vijoklinis augalas – dekoratyvinis moliūgas. Šis augalas greitai užaugina tankią dekoratyvinę lapiją su geltonais žiedais ir veda įvairios formos ir spalvos vaisius. Dažnai šios rūšies moliūgus sodininkai augina dėl ilgai išsilaikančių nuostabių formų vaisių, kurie būna panašūs į „butelius“, „varpus“ ar „kriaušes“.
Visos vijoklinės, sodus puošiančios gėlės mėgsta šviesą, šilumą, ir taip pat kaip krūmai mėgsta purią, gerai apdirbtą žemę ir dažną laistymą. Nasturtė ir kvapusis pelėžirnis geriau auga smėlingoje arba molingoje žemėje; dekoratyvinės pupelės labiau mėgsta žemę, praturtintą kalkėmis.