Originalios sodo daržovių kompozicijos

sodas2Tradicinis žaliuojančių augalų, vaistinių augalų ir kai kurių daržovių sodinimas daržo lysvėse gali būti paįvairintas jas patalpinant ne darže, o į vieną sklypą su gėlėmis, kur daržovės galėtų pasitarnauti kaip dekoratyvinis klombų įrėminimas. Pavyzdžiui, gražiai atrodo kai gėlių klombą įrėmina pasodintų morkų, petražolių arba salierų lapai.

Šalia sodo keliukų daugelis pasodina sodo žemuogių, ir tai nė kiek negadina bendro sodo vaizdo.  Ryškiai žalia lapija pavasarį, masinis sniego baltumo žiedų žydėjimas, tamsiai raudonos uogos vasarą, raustantys lapai rudenį – visa tai sudaro nepakartojamą dekoratyvinį efektą jūsų sode. Žemuoges pasodinkite taip pat, kaip ir lysvėje, dviem eilėmis (atstumas tarp eilių turi būti 0,6-0,7 m, o atstumas tarp augalų – 0,25-0,20 m). Jos ilgai džiugins jūsų akis.

Tam, kad racionaliai panaudoti sodo žemę, galite pasirinkti paprastus vijoklinius pomidorus, kurių stiebus galėtumėte pritvirtinti prie treliažų ir aukštų atramų. Taip pat kaip gyvą sienelę, nuo kurios atėjus laikui surinksite derlių,  galite auginti ir žirnelius bei pupeles.

Norint papuošti sodo kraštovaizdį, patariama darže pasisodinti vaistinių augalų, tokių kaip mėta, vaistinė ramunėlė, valerijonas, jonažolė ir medetka. Daugelis šių vaistinių augalų savo nuostabiais žiedais prilygsta gėlėms ir gali puikiausiai pasitarnauti sodo gėlynams įrėminti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *