Populiarios sodo dizaino idėjos

Populiarios gamtovaizdžio dizaino idėjos gali vienyti bet ką – nuo privataus sodo augmenijos, kuria galima ramiai mėgautis laiką leidžiant erdvioje pavėsinėje, iki arkinio tiltelio, kuris pakimba virš garsiai teškančio krioklio arba ramiai tekančio upeliuko. Gamtovaizdžio projektas gali kainuoti visai nedaug kai įsigyjami vos keli augalai. Tačiau gali kainuoti ir brangiai, ypač kai tokie projektai paskaičiuoti didelėms permainoms jūsų sode, reikalaujančioms nemažų investicijų. Visada reikia prisiminti, kad sodo apželdinimo projektas turi atspindėti jūsų individualumą ir gyvenimo būdą.

Tiltelis. Įkvėpkite naujos gyvybės į jūsų sodo apželdinimo projektą pridėdami stilizuotą tiltelį, kuris kaip originalus akcentas papuoš jūsų sodą. Pakabinkite paprastą tiltelį, padarytą iš medinių lentų, kuris kirstų iš akmenų sudėliotą stilizuotą upės vagą.

Sodo takeliai.  Tiesūs paprasti sodo takeliai, einantys nuo pagrindinio kelio iki namo gali tik pabloginti bendrą bet kokio gerai suplanuoto gamtovaizdžio supratimą. Todėl pašalinkite išbetonuotą takelį ir pakeiskite jį kita populiaria takelių klojimo medžiaga: šaligatvio trinkelėmis, plytomis, arba medinėmis trinkelėmis. Dizaineriai rekomenduoja prie pagrindinio sodo tako pasodinti  aukštaūgius augalus arba padaryti arką su svyrančiomis dekoratyvinėmis vynuogėmis, kad pakeisti esamą sodo gamtovaizdžio dizainą.

Gyvatvorė. Gyvatvorės – populiarūs horizontaliai nukarpyti gamtovaizdžio elementai, tačiau įvairiomis figūromis iškarpyti krūmai atrodo efektingiau. Jeigu jūs neturite meninių polinkių, tada geriau pasisamdyti profesionalą, nes tik profesionaliai apkarpyti krūmai gali papuošti jūsų sodo aplinką. Apkarpyti augalai gali atrodyti kaip paprasti geometriniai raštai, tačiau jie iš tiesų palieka gerą įspūdį. Profesionalus dizaineris padės jums teisingai išsirinkti augalus, iš kurių būtų galima sukurti gulbės, kiškio ar net dramblio figūras.

Apšvietimo dizainas. Gamtovaizdžio idėjos ne visuomet reiškia naujų gamtovaizdžių sukūrimą. Jūs galite pagilinti savo susidomėjimą jau esamu sodo gamtovaizdžio dizainu,  pridėdami arba pakeisdami sodo apšvietimo dizainą. Didelį poveikį sodo gamtovaizdžiui gali padaryti tinkamai išdėstytas apšvietimas po dekoratyviniais medžiais, krūmais arba statulomis. Povandeniniai žibintai, kurie apšviečia sodo sienas, gali sukurti visai įdomų įspūdį. Dizaineriai rekomenduoja išdėlioti mažų žibintų girliandas aplink medžių kamienus ir ant medžių šakų, kad sukurti mėnulio šviesos įspūdį, kuris suteiks naujumo jūsų sodo gamtovaizdžiui nakties metu.

Priverstinė perspektyva. Priverstinė perspektyva gamtovaizdžio planavimo požiūriu yra populiari apželdinimo idėja japoniško stiliaus soduose, kur sodo erdvė yra labai vertinama. Jeigu jūs turite labai nedidelį sodo plotą, galima sukurti iliuziją, kad jis yra didesnis nei yra iš tiesų. Tai padaryti galima išdėsčius didelius medžius, krūmus ir lauko riedulius priekiniame plane,  o mažesnius elementus patalpinus už jų.

  1 comment for “Populiarios sodo dizaino idėjos

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *