Žieminės sodo dekoracijos

Žiemos metu sode išryškėja daugelis detalių, kurių grožį anksčiau užgoždavo žydintys augalai. Žieminis sodas ypač nuostabiai atrodo giedromis šaltomis dienomis. Tokiu oru įvairių sodo elementų – gyvatvorių, sienų, mažųjų architektūrinių formų ir sodo skulptūrų – bruožai atrodo dar labiau patrauklesni. Dėmesį traukia medžių siluetai ir jų šakų sudėtingi rezginiai, šerkšno šluotelėmis padengtos dekoratyvinės žolės arba žolinių daugiamečių augalų žiedynai. Ryškūs žieminio sodo akcentai yra raudoni dekoratyvinės obels, šermukšnio arba gudobelės vaisiai.

Sodo apšvietimas tamsiu žiemos metu įgyja ypatingą reikšmę, norint sukurti vaizdo efektus: nukreiptą prožektorių šviesą, šviesos tinklelius, girliandas, fakelus mediniuose arba metaliniuose šviestuvuose, pastatytuose iš abiejų sodo takelių pusių.

Džiaugsminga žiemiška nuotaika turėtų pasitikti sodo svečius aikštelėje priešais sodo namą, prie sodo vartų  ir priešais pagrindinį įėjimą į sodo namą. Šiai aplinkai papuošti galima panaudoti žemės pripildytus vazonus ir gėlių dėžes, kuriuose galima sukurti žiemines kompozicijas iš natūralių medžiagų su margaspalviais šventiniais burbulais ir kaspinais, apšviečiant visa tai norimu apšvietimu. Spygliuočių šakos, kankorėžiai, margaspalvės sedulos šakos, įmantrus šakotas kelmas ir sausos šakelės, ryškūs gudobelės, raugerškio ir eržkėtrožės vaisiai,  šiaudiniai burbulai ir žvaigždutės, riešutai – gamtoje galima surasti daugybę „ingredientų“ tam, kad sukurti žiemines sodo kompozicijas.

Į apšiltintus kubilėlius galima pasodinti tam tikrų rūšių spygliuočius augalus, ir kasmet vis kitaip papuošti žieminę sodo aplinką.

Namo sienos, statiniai ir tvoros taip pat „neatsisakytų“ nuo žieminio papuošimo vainikais, girliandomis, medinėmis ir metalinėmis dekoracijomis.

Ant medžių galima pakabinti įdomesnių lesyklėlių ir žvaigždutės, širdelės ar eglutės formos maisto kąsnelių paukšteliams.

Ryškiai nudažytos rogutės, taburetės, slidės, pačiūžos ir kiti buities rakandai gali pasitarnauti kaip puikios dekoracijos žieminiame jūsų sode, tik reikia šiek tiek pafantazuoti.

Žieminis sodas yra tikrai nuostabus, jame visuomet slypi tam tikra paslaptis, o papildžius sodo aplinką keliais rankų darbo dekoratyviniais elementais, jis atsinaujins ir taps neįprastas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *