Kalėdinės lauko dekoracijos

kaledines namo dekoracijosArtėjant didžiosioms metų šventėms atrodo svarbu gražiai papuošti ne tik namų vidų, bet ir išorę. Kalėdinė nuotaika atrodo tarsi neišbaigta, jei nėra tam tinkamų papuošimų, dekoracijų ir apskritai bendros nuotaikos. Todėl atrodo labai svarbu atkreipti tinkamą dėmesį ne tik į interjerą, bet ir į eksterjerą.

Yra daug dalykų, kurie padėtų jums pasirinkti dekoracijas: pagal mėgstamas ir tinkamas tos šventės spalvas, Kalėdinę atributiką. Jei lauke puošite eglutę ar kokį kitą medelį, išsirinkite norimų žaisliukų, girliandų, kitų papuošimų. Tik pritvirtinti juos reiks kur kas kruopščiau, nei puošiant eglutę namuose, kadangi stipresnis vėjas gali juos nunešti. Renkantis kokius nors ekstraordinarinius papuošimus, vis dėlto patartina ir reikėtų neperlenkti saiko ribos. Štai keletas idėjų, kuriomis galima drąsiai pasinaudoti:

  • Snaigės, net jei jos yra netikros, atrodo puikiai pakabintos ant išorinių durų ant langų. Naktį gražiai atrodo, jei žybsi ar kaip kitaip šviečia bei spindi. Sodo medžius galima papuošti ornamentinėmis snaigėmis, padarytomis iš kokios skardos, aptrauktos medvilne ar kokia kita medžiaga, dirbtiniais varvekliais (šiais galima papuošti ir palanges bei pavėsinės stogelį, atrodys įspūdingai).
  • Apšvietimas[1] – svarbiausias akcentas, tad pasistenkite, kad būtų pakankamai ryškios šviesos, įsukite įvairiaspalvių lempučių, skoningai pridėkite šviečiančių girliandų ar vadinamųjų „lašiukų“.
  • Jei kitų papuošimų nėra daug, galima pridėti prie palangių kopėtėlių, su sliuogiančiais į vidų pro langą Kalėdų seneliais ar seniais besmegeniais. Jei kitų papuošimų daug – šito geriau atsisakyti.
  • Miško tema – jei sode daug medžių, galite juose įrengti dirbtinių paukščių lizdų, prikabinti pušų kankorėžių, ąžuolo lapų, rafijos (pluošto) lankų, girliandų iš šakelių ar vytelių, gilių, uogų kekių.
  • Kaimo tema – jei yra mažų jiems tikrai patiks Kalėdoms įsirengti trobelę. Tai šiek tiek panašu į namelį medyje, tačiau būtų ant žemės ir reikėtų kur kas mažiau medžiagų: kadangi namelis būtų tik dekoracinis, o ne funkcionalus, tai prireiktų tik medienos sienoms ir šiaudų stogui. Toks namelis suteiks per žiemą sodui jaukumo, sukurs šventinę dvasią. Galima įrengti ir simbolinę prakartėlę. Šalia būtų galima įrengti laužavietę ir pasišildyti prie ugnies, kai būsite lauke.
  • Nepamirškite ir senio besmegenio. Jį galima pasigaminti ir iš metalo.
  • Galima spirale suvyniojus girliandas apšviesti laiptus bei turėklus.
  • Šviesos šviesos ir dar kartą šviesos. Geram apšvietimui kuo puikiausiai tiks halogeninės lepmutės.
  • Iš lauko pusės ant durų gražu užkabinti vainiką. Dar geriau – padarytą kaledinis vainikaspačių iš natūralių medžiagų. Vainiką galima daryti ne tik iš eglių ar kitų visžalių augalų šakelių, bet ir vien tik iš kankorėžių.
  • Jei nenorite senio besmegenio, iš metalo ar kokios kitos tvirtos medžiagos pasidarykite angelą.
  • Iki namų durų vedantį takelį galima apšviesti lemputėmis, smeigiamomis į žemę (ang. starlight stakes). Vietoj tokių lempų galima panaudoti miniatiūrines papuoštas eglaites.
  • Nepakartojamai atrodys vejos švieselės (ang. lawn lights). Ypač gražu, jei teritorija didelė, o šviečiančios lemputės „išmėtytos“ po visą pievelę. Atrodys lyg vandenyje plūduriuojančios švieselės.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *