Kalėdinės puošmenos: idėjos jūsų namams

Ruošdamiesi Kalėdoms galite labai paprastai ir tuo pačiu originaliai papuošti savo namus. Šventinės dekoracijos iš įvairių augalų ne tik praskaidrins nuotaiką ir primins artėjančių švenčių jaudulį, bet ir leis pasireikšti jūsų fantazijai kuriant stebuklus iš gamtos rankų.

Visžalis trio. Gyvi miniatiūriniai visžaliai augalai jūsų namuose pasveikins su Kalėdomis pas jus užsukusius svečius pačiu netikėčiausiu būdu. Talpas (vazonus) šiems visžaliams augalams geriausia parinkti vienos spalvos. O štai ant jų  galima pakabinti įvairiausių dekoracijų, pradedant miniatiūriniais sveikinimų atvirukais ir baigiant originaliomis snaigių, elnių, sniego senių ir kitų kalėdinių dalyvių iškarpomis, ant kurių kitoje pusėje galima užrašyti šventinius žiemos linkėjimus.

Prašmatni girlianda. Šiai pakankamai masyviai kalėdinei dekoracijai jums prireiks žalių eglės, pušies arba gebenių šakų, taip pat tamsiai raudonos juostos. Surišę norimo ilgio girliandą, apvyniokite ją raudonu kaspinu, papuoškite kitomis smulkiomis dekoracijomis (snaigėmis iš popieriaus, džiovintomis uogomis) ir pakabinkite matomoje vietoje, kad atėję į svečius žmonės iš karto pamatytų šią puošmeną. Tokia girlianda tinka papuošti ir namuose esantį židinį.

Žalia girlianda. Savo namuose įėjimą į svetainę galite papuošti paprasta žalia girlianda iš eglės arba pušies šakų. Tokia natūrali puošmena sukurs šventinę nuotaiką ir pagyvins interjerą. Šią  girliandą dar galima papuošti nedideliu vainikėliu iš eglės šakų, perjuostą ryškiai raudonu kaspinu.

Puošmena iš kankorėžių. Pasikvieskite mišką į svečius! Jį priimti jums padės girlianda iš kankorėžių. Tokiai dekoracijai pagaminti jums prireiks laido ir bet kokio spygliuočio medžio kankorėžių, kuriuos pavyks surasti. Tokia nesudėtingai pagaminama girlianda puikiai atrodys vienoje patalpoje su kitais visžaliais augalais, be to, pripildys jūsų namus miško aromato ir ilgai džiugins savo išvaizda.

Gracinga pora. Ši kalėdinė kompozicija daroma iš kelių amarilio žiedų, baltų gvazdikų arba rožių, vienspalvių eglutės žaisliukų – burbulų, kaspino ir floristinės kempinės. Drėgną tokią kempinę reikia įdėti į apvalią vazą. Toliau norimos spalvos kaspinu reikia surišti tris arba daugiau amarilio žiedus ir  įsmeigti į vazoje esančią floristinę kempinę. Likusią vazos erdvę iki viršaus reikia uždengti baltų gvazdikų arba rožių žiedais. Toliau ant lipnios juostos reikia priklijuoti eglutės žaisliukus – burbulus ir jais apjuosti vazą su gėlėmis. Kad tvirčiau laikytųsi, žaisliukus prie vazos galima priklijuoti karštais klijais.

Stačiakampis iš rožių. Jeigu iki šiol jums niekada neteko užsiimti floristika, tai šiuo atveju jūs būsite maloniai nustebinti. Mat šios kalėdinės dekoracijos gamyba užtruks vos kelias minutes. Taigi, jums prireiks nedidelio stačiakampio indo (gilesnės lėkštės, kepimui skirtos skardos), floristinės kempinės ir raudonų rožių. Gėlių žiedus nukirpkite taip, kad liktų visai trumpi koteliai, kuriuos ir įsmeigsite į kempinę. Tada rožes susmaigstykite lygiomis eilėmis, o indo pakraščius papuoškite tujų šakelėmis. Tai bus nuostabi dekoracija jūsų šventiniams stalui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *