Kalėdinės puošmenos: ką pasirinkti?

Kalėdoms paprastai ruošiamės iš anksto, įvairiomis dekoracijomis puošdami savo namus iš vidaus ir iš išorės. Daugelyje pasaulio šalių kalėdines puošmenas gyventojai dažniausiai daro iš visžalių augalų: baltojo amalo, bugienio, gebenės, puansetijos ir kt.  Baltasis amalas simbolizuoja derlingumą ir vaišingumą, bugienis –  turtą, o gebenė primena apie nemirtingumą.

Kaip nepakartojamą kalėdinį augalą reikėtų išskirti puansetiją, kuri dar vadinama Betliejaus arba Kalėdų žvaigžde, nes žydi būtent kalėdiniu laikotarpiu, o gėlės žiedai primena žvaigždes. Taip pat gražiomis namų puošmenomis gali tapti ir kaip tik rudens-žiemos laikotarpiu žydintys augalai: ryškiaspalvis ciklamenas, orchidėja, smulkiažiedė kalankė, meilenis ir kt. Apskritai dekoracijos iš visžalių augalų ne tik labai puošia namus, bet dar ir aromatizuoja aplinką savo nepakartojamais kvapais.

Žiemos švenčių periodu neapsieisime ir be tradicinės Kalėdų eglutės arba pušies, kurios ne tik puošiamos kaip kalėdiniai medeliai, bet iš jų taip pat daromi įvairūs papuošimai: vainikai, puokštės, įvairios kompozicijos su gyvomis ir džiovintomis gėlėmis, vaisiais.

Kalėdinis vainikas – tai daugelio pasaulio šalių tradicinė interjero puošmena. Jo apvali forma simbolizuoja senųjų metų pabaigą, perėjimą nuo senojo gyvenimo etapo prie naujojo. Puošnus kalėdinis vainikas tarsi laikomas gerbūvio ir klestėjimo talismanu. Ant namų lauko  durų kabantis kalėdinis vainikas byloja, kad tuose namuose svečiai visuomet yra laukiami.

Kalėdiniai vainikai paprastai daromi iš eglės arba pušies šakų, puošiami raudonos arba kitos šventinės spalvos juostomis, konkorėžiais, džiovintomis citrusinių vaisių skiltelėmis, cinamono lazdelėmis ir kitais natūraliais elementais.

Senovėje lietuviai Kalėdoms namus puošdavo ne tik iš augalų šakų, vaisių ir kitų natūralių komponentų, bet ir iš šiaudų. Prisiminkime nepakartojamus, kruopštaus rankų darbo reikalaujančius šiaudinius sietynus, kurie puošdavo mūsų prosenelių gyvenamuosius trobesius… Šiais laikais šiaudinį sietyną galima pakabinti virš šventinio Kalėdų stalo, ir jis simbolizuos gausų derlių ir priteklių. Taip pat iš šiaudų galima pasidaryti ir smulkesnių dekoracijų – žvaigždučių, snaigių, angelų ir pan., kurias vėliau galima panaudoti puošiant namus ir stalą.

Apskritai visai nebūtina perkrauti savo namų gausiomis kalėdinėmis dekoracijomis. Kartais gali pakakti vieno kūrybingai padaryto kalėdinio vainiko, kad jūsų namus užburtų kalėdinė nuotaika.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *