Namų jaukumas, šventinė atmosfera, kalėdinės atostogos… Kaip nuostabiai skamba šie žodžiai! Šį kartą supažindinsime jus su kūrybinėmis idėjomis ir praktiniais patarimais kaip pasigaminti originalų kalėdinį vainiką, kuriuo jūs galėsite šventėms papuošti savo namus. Pasirodo, pasidaryti tokį vainiką visai nesudėtinga. Taigi, imkimės darbo.
Vainikas iš paprastosios dumplūnės. Šio ryškaus vainiko pagrindą sudaro iš vielos padarytas žiedas, apipintas paprastąja dumplūne. Be šio augalo taip pat galima panaudoti kitų rudeninių augalų šakeles, pvz., šermukšnio, bugienio ir pan. Darbo pabaigoje vainiko formą galima pakoreguoti naudojant karštus klijus, jais priklijuojant kur reikia dumplūnės vaisius ir kitas uogas. Spalvinga ir miela.
Vainikas iš gilių. Šiame ilgai išsilaikančiame rudens-žiemos vainike panaudoti du pagrindiniai komponentai – samanos ir ąžuolo gilės. Paimkite kartono lakštą, iš jo iškirpkite žiedą ant kurio formuosite vainiką. Prie kartoninio žiedo karštais floristiniais klijais priklijuokite samanas. Gausis žalias vainikėlis iš samanų, ant kurio ratu keliomis eilėmis priklijuokite giles. Vainiką pakabinkite pririšę ant plataus raudono satino kaspino. Paprasta ir skoninga.
Gamtos alsavimas. Visus šiam vainikui reikalingus komponentus galima surinkti išėjus pasivaikščioti į mišką. Taigi, surinkite pušų arba eglių šakeles ant trumpų kotelių. Tas šakeles susmeikite į apvalios formos floristinę kempinę, kurios skersmuo būtų apie 15-18 cm. Šakeles smeigti reikėtų pradėti nuo išorinio rato, palaipsniui artėjant prie vainiko vidurio, tačiau patį vidurį palikite be šakelių. Pačiame vainiko centre priklijuokite pušies kankorėžius, graikinius riešutus su kevalais ir nedidelį stiklinį arba plastikinį kalėdinį papuošalą. Visa tai priklijuoti naudokite karštus floristinius klijus. Žalia ir iškilminga.
Vainikas iš siūlų kamuoliukų. Šis vainikas tikrai labai naminis. Jame yra ir lengvumas, ir žaismingumas, ir šventinė nuotaika. Pagrindinė šio vainiko gudrybė yra siūlų kamuoliukai. Iš tiesų ne visai siūlų kamuoliukai, o jų imitacijos. Pirmiausia jums prireiks paprasto eglių arba pušų vainikėlio. Tada paimkite stalo teniso ar kitus lengvus įvairiaus dydžio kamuoliukus (pvz., iš putų plasto) ir apvyniokite juos baltais mezgimo siūlais. Tam, kad užfiksuoti siūlo galą, prismeikite jį smeigtuku arba priklijuokite klijais. Kai siūlų kamuoliukai bus paruošti, pririškite juos ant viršutinės eglių arba pušų vainiko dalies ant skirtingo ilgio siūlų. Primena namų jaukumą.
Vainikas iš gvazdikų. Vainikėliai iš raudonų gvazdikų atrodo labai prabangiai ir nepaliks abejingo nė vieno jūsų namų svečio. Taigi, jums prireiks: floristinės kempinės, apvalios plastmasinės formelės (21-22 cm skersmens), į kurią galėtumėte įdėti floristinę kempinę ir 120-150 raudonų gvazdikų. Pirmiausia paimkite floristinę kempinę, pripildykite kokį nors indą vandens ir ten pamerkite kempinę. Sudrėkintus floristinės kempinės blokelius sudėkite į specialiai vainikėliui paruoštą plastmasinę formelę. Tada pastatykite formelę su kempinėmis vertikaliai, kad išbėgtų nereikalingas vanduo. Nulaužkite gvazdikų kotus taip, kad liktų tik apie 5 cm ilgio kotelis su žiedu. Raudonus gvazdikų žiedus pradėkite smaigstyti į floristinę kempinę formelėje nuo vidurinės eilės. Jeigu gvazdikų žiedai dar nevisiškai išsiskleidę, palikite jiems laisvos vietos – nuo 3 iki 6 mm; jeigu žiedai pilnai išsiskleidę, susmeikite juos arti vienas kito. Tą patį padarykite smeigdami žiedus į vidinę ir išorinę formelės eiles, kol visa formelė bus užpildyta gvazdikų žiedais. Ryšku ir iškilminga.
Kalėdiniai vainikai labai papuošia ne tik namų lauko duris, bet ir kambarių sienas, spintų duris ir net laiptų turėklus. Tik būkite kūrybingi, nebijokite eksperimentuoti ir dar ilgai galėsite džiaugtis savo kūrybos vaisiais.