Kaip pačiam susikurti Kalėdinę dekoraciją durims papuošti?

Kaip bebūtų keista, šių metų šiltas ir malonus ruduo tik po truputi traukiasi į pietų pusėje esančias šalis ir didžiuliais šuoliais atkeliauja pati nuostabiausia šeimos šventė- Šventos Kalėdos. Tačiau juk gerąją pusę galime įžvelgti visur, kad ir užsitęsusiame rudenėlyje. Jis subrandino įvairiausių sėklinių moliūgėlių bei gražių krūmų šakų, tad būtų visai puiki mintis pasipuošti ne parduotuvių plastikiniais žaisliukais, o pasigaminti ką nors unikalaus bei neįprasto (juk pilna gėrybių sode).

Juk daugėlis iš mūsų geriau paieškoję namuose atrastumėme erškėtrožių, raudonskruosčių obuoliukų, slyvų ar net minėtųjų moliūgų, kurie dar liko gulėti sandėliuke praėjus Hallowen’o manijai. Tikriausiai norėdami juos apsaugoti nuo įprasto bei nepalankaus rudeniško oro sudėjote juos į sausą ir vėsią vietą. Tačiau dabar atėjo būtent tas laikas, kai suslėptas gėrybes reikia ištraukti ir iš jų padaryti kažką stulbinančio. Dažniausiai Kalėdoms pasirenkamas žalios ir orandžinės arba raudonos spalvos mišinys. Kad ir tos pačios pušų ar eglių šakos apsuptos įvairių morkinės spalvos daržovių ar vaisių.

Kaip jau ir minėjome ankstėliau, dažniausiai Kalėdiniams vainikams gaminti geriausia rinktis vaisius, daržoves ir tam tikrą žalumą. Yra du būdai šių ingridientų išdėstymui:

  1. Pirmasis variantas gali būti vadinamas stipriu, kiek šokiruojančiu irdramatišku. Dažniausiai jam pasirenkama keletas ryškiaspalvių ingridientų. Vainiko pagrindas dažniausiai padaromas iš pušies šakos ir vėliau ratas apdedamas pasirinktosiomis gėrybėmis vienodu išdėstymu tam tikrose vietose. Įsivaizduokite laikrodį, pasikartojantis raštas, figūra ar produktų išdėliojimo būdas turėtų pasikartoti maždaug simetriškai tie trečia, šešta ir devinta valanda. Pagrindiniai šio stiliaus ingridientai galėtų būti įvairiausios mažutės raudonos paprikos ir moliūgėliai.
  2. Antrasis būdas kiek ramesnis ir santūresnis. Jam dažniausiai pasirenkamos pas
    telinės spalvos. Žinoma, ne blankios, tačiau ir ne tokios ryškios, kaip pirmojo varianto. Šiam vainikui nėra būtina tam tikra strategija ar simetrija. Tiesiog žmogus pagal savo norus išdėlioja pasirinktus ingridientus.

Taip pat pravartu būtų atidžiai rinktis ne tik ingridientus, bet ir vainiko pagrindą. Dažniau

siai dominuojančios spalvos yra šviesiai arba tamsiai

žalia, tačiau pasitaiko atvejų, kai žmonės pasirenka tiesiog paprastą lankstesnę šaką ir ją apsupa dar vasarą džiovintais žaliais lapais ar priklijuoja spyglius. Tai gali būti viena iš alternatyvų.

Kadangi jau tikriausiai supratote, kaip pasirinkti vainikui reikiamas medžiagas, beliko aptarti patį gamybos procesą. Taigi, patariama tvirtinimo priemonėmis pasirinkti siūlus arba stipresnius klijus. Šakoms surišti pravarčiausia būtų naudoti siūlą, kurio spalva nesiskirtu nuo šakos spalvos, tarkim jei šaka ruda, rinkitės ir rudą siūla, jei žalia- žalią. Tokiu būdu vainikas įgaus žavesio ir neatrodys padarytas atmestinai. Vaisiams, daržovėms ir kitiems ingridientams pritvirtinti geriausia naudoti klijus. Ypač gerai šią užduotį atlieka karšti klijai, tiesiog užpili reikiamą kiekį ant ingridiento, tuomet tvirtai prispaudi šaką, palaikai taip keletą minučių ir tiek. Taip pritvirtinę produktus išvengsite ankstyvo jų nubyrėjimo.

Pasigaminti papuošalą namams Šventų Kalėdų proga yra išties puiki mintis. Tik atminkite, jog norint gauti gražų rezultatą, Jums prireiks kantrybės, laiko bei darbštumo.

Straipsnis verstas iš anglų kalbos.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *