Turbūt galima teigti, jog daugėlis sodininkų susiduria su žolėmis. Ir visai nesvarbu kas jis: vyras ar moteris. Sodininkai su nenužudomų žolių (piktžolių) problema susiduria prižiūrėdami žolynus (pieveles), o sodininkės- vis ravėdamos ir ravėdamos daržinėlius. Tačiau kaip bebūtų gaila, yra lyg kiaulystės dėsnis, jog žolės, kurių mums nereikia, yra tiesiog nenužudomos, o tos, kurios yra mūsų pačių sodintos pievelėje, dažniausiai itin paveikiamos ir nuniokojamos šaltuoju metų laikotarpiu. Daugelis žolelių yra daugiametės, bet nepalanki oro temperatūra bei sniegas ar didelis lietaus kiekis žiemą gali padaryti blogą įtaką jų vystimuisi ateinančio sezono metu.
Manome, jog esate pastebėję, jog po žiemos žolyne atsiranda rusvos spalvos plotai. Ten yra sniego ir šalčio paveiktos nušalusios žolelės, kurias prikelti naujam sezonui vargu ar bepavyks. Tad aptarkime būdus, ką reikėtų daryti susidūrus su tokiomis problemomis.
Dažniausiai žmonės mano, jog tokiu atveju tiesiog reikia pasėti naujų sėklelių ir reikalas sutvarkytas. Tačiau ekspertų teigimu reikėtų šiek tiek sutvarkyti plotelio dirvožemį. Kitaip minėtasis būdas gali būti ne itin veiksmingas arba turėti neigiamą poveikį kitiems augalams, kurie yra aplink.
Botanikė Barbara Eišentein teigia, jog pagrindinė daroma klaida, kuomet yra atnaujinamas žolynas, yra ta, jog nuraunami tik žolių lapeliai, o šaknys ir jų sistema paliekama žemėje. Tad kaip manote, ar lengva bus naujai besikalantiems daigeliams įsišaknyti jau šaknų pilnoje žemėje? Turbūt kad ne… Tad reikėtų pradėti nuo ne tik lapijos, bet ir šaknų panaikinimo.
Kuomet pasirūpinote, jog žemė jau švari, derėtų pamąstyti, kodėl būtent tame žemės plote žolė buvo labiausiai paveikiama. Galbūt jai trūko tam tikrų organinių medžiagų ar trąšų? Tai tikrai galima priežastis. Tad supurenus žemę ne pro šalį bus ją ir patręšti. Atlikę šį procesą galite suberti sėklas ir lieti vandeniu.
Žinoma, vaizdas, kol žolė normaliai įsišaknis bei susivienodins nėra itin gražus, gali atrodyti, jog lopote žolyną. Vienas iš būdų, kaip pagreitinti šio nemielo vaizdo panaikinimą, būtų tinkamų sėklų pasirinkimas. Turbūt ir patys suprantate, jog jei pievelėje vyrauja dobilai, o Jūsų sėklos bus visai be jų, žolei ne tik augant, bet ir jau normaliai funkcionuojant, reginys gali būti panašus į mozaiką (ar jau minėtąjį lopinį). Labai svarbu, jog sėklų sudėtis būtų panaši į tą, kurią sodinote ir praėjusiais metais.
Ar žinote, kaip atpažinti gera sodininką? Turbūt sakytumėte, jog jo sode neturėtų būti minusų. Tačiau mes paprieštarausime. Geras sodininkas yra tas, kuris žino kaip tuos minusus panaikinti. Tad planus, kaip dirbsite ateinantį sezoną, galite pradėti regzti jau dabar.