Kaip šaltajam metų laikui paruošti krūmus ir medžius?

Daugumos iš mūsų priemiesčių kraštovaidžių vaizdai yra gausūs medžių ir krūmų . Ruduo- vienas puikiausių laikotarpių, kuomet galite pamatyti gražiausias savo sodo medžių spalvas. Lapai atskleidžia viską, tiek teigiamus, tiek neigiamus dalykus. Jų pagalba galima nustatyti, jog medis serga arba yra pažeistas kenkėjų. Jei kyla įtarimų, jog augalas serga, vienas iš būdų išsiaiškinti būtų pasiėmus jo lapą ir suvedus jo išvaizdos ypatybes paieškoti platesnės informacijos internete.

Turbūt medžių ligomis ir jų simptomais susiduria daugėlis sodininkų, tačiau pradedantiesiems turėtų kilti klausimų ir apie sodinimą. Tad, rudenį sodindami medžius neužmirškite nuodugniai apgalvoti būsimos jo vietos ir medžio dydžio. Nereikėtų rinktis aukštaūgių ir plačių medžiu mažoms erdvėms, nes tuomet teks metai iš metų genėti jų šakas ir rūpintis, kad medžio lapai bei šakos neužstotų pernelyg daug saulės šviesos po jais augantiems augalams.

Taip pat neužmirškime ir spygliuočių augalų. Jie juk dažnas mūsų šalies augalas, ypač žemaitijos regione. Šalti vėjai ir ypač didelis šaltis gali juos dehidrituoti ir siųsti link amžinojo poilsio, todėl reikėtų bandyti juos paruošti žiemos periodui. Vienas senas ir patikrintas metodas yra aplink augalą įkalti keletą stulpelių ir aptverti tvora, kad žiemą alkani gyvūnai (stirnos, zuikiai ir pan.) nenugriaužtų jų žievės. Taip pat nepamaišytų ir apačios apdėjimas kito spigliuočio šakomis, ypač kol augalas dar yra gana mažas ir nepratęs prie atšiaurių sąlygų.

Vienas iš naujesnių metodų, kuris tik atkeliaują į mūsų šalį yra apipurkšti augalų kamienus su anti-džiovikliu. Vienas iš tokių purškiklių yra pavadinimu Wilt-Pruf, jis ant medžio lapų ir spyglių sukuria vaškinę dangą, kuri gali izoliuoti nuo pernelyg didelės drėgmės. Žinoma, nereikėtų tikėtis, jog purškalą užpurkus vieną kartą jis padės kelerius metus. Dažniausiai šie preparatai naudojami rudenį ir tikrai puikiai padeda augalams apsisaugoti nuo pernelyg didelio vandens kiekio, tačiau stiprios sausio ir vasario audros gali šį sudarytą sluoksnį palaipsniui pašalinti ir tuomet reikėtų preparatą naudoti dar kartą.

Kaip jau daugėlis esame girdėję, labai populiaru yra apmulčiuoti sodo medžius ir krūmus. Tačiau įvertinus šio būdo pliusus ir minusus reikia apsispręsti ar jums svarbus sodo grožis, ar augalų būklė. Tikra tiesa, kad apšiltinus krūmo šaknis ir durpėmis arba pjuvenomis, jis bus daug sveikesnis ir gajesnis pavasarį, mažesnė galimybė nušalti žiemą. Tačiau ar pagalvojote, kokia betvarkė dėsis Jūsų pievelėje apibarsčius kiekvieno medžio kamieną? Juk pavasarį, tirpstant sniegui, tikrai vaizdas bus ne labai simpatiškas. Tad rinkdamiesi medžiagą mulčiavimui būtinai pagalvokite apie galimas pasėkmes. Vienas iš priimtinesnių ir mažesnį „chaosą“ padarančių medžiagų būtų smulkinta medžio žievė, ne tokia smulki kaip kad pjuvenos, o tiesiog tokie maždaug 1-2 degtukų dėžučių dydžio medukai.

Straipsnis verstas iš anglų kalbos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *