Sodas gali tapti puikiausiu pagalbininku Velykų metu

Kaip ir kiekvienais metais, tai ir šį kartą po truputi keliaujame Velykų link. Visi puikiai žinome, kokios veiklos dominuoja šios šventės metu. Dažniausiai užsiėmama kiaušinių dažymu, ridenimu bei valgymu. Kad ir kiek rutiniška, tačiau vienaip ar kitaip ji tampa itin šilta šeimos švente.

Tad aptarkime kiaušinių dažymą. Turbūt esate pastebėję, jog pats lengviausias ir greičiausias būdas yra tiesiog nusipirkti dažų miltelių ir virtus kiaušinius nudažyti įvairiomis ryškiomis spalvomis (pagrinde raudona, žalia, mėlyna, geltona ir morkine). Tai vienas iš šiuolaikinio pasaulio gyventojų bruožų. Kuo toliau, tuo labiau linkstama prie nesudėtingiausių būdų. Vis dažniau užmirštama gamta bei jos branginimas. Tačiau dabar norėtume priminti keletą būtų, kurie gali padėti paversti kasmetinę šventę ne tokiu lengvu uždaviniu. Nežinote apie ką kalbame? Ogi apie kiaušinių dažymą į pagalbą pasitelkus sode randamus augalus.

Pirmasis būdas yra dažyti kiaušinių lukštais. Be abejonės sugalvoti tai daryti tik atsikėlus Velykų rytą būtų kiek drąsu ir beprasmiška, nes šiam dažymui reikia didelio kiekio svogūnų lukštų. O juk nepulsite lupti visų namuose bei pas kaimynus esančių svogūnų odelės. Vienaip ar kitaip, dar turite laiko. Tiesiog derėtų šiek tiek paįvairinti savo namuose gaminamų valgių meniu į tokį, kurio patiekaluose dominuotų svogūnai. Bei neišmesti lukštų. O ir nudažyti sukauptuoju lobiu nėra labai sunku. Ir dar tokiu būdu sutaupysite elektros energijos arba dujų, nes kiaušinius ir svogūnų lukštus galėsite virti tame pačiame puode. Tad šis būdas itin palankus taupantiems, svogūnus mėgstantiems bei šiukšles rūšiuojantiems žmonėms.

Antrasis ir ne ką menkesnis metodas yra žolelės. Tačiau priešingai nei svogūnų lukštai, jos spalvos neduoda. Dažniausiai į pagalbą pasitelkiami gražių raštų augalų lapeliai. Jie priglaudžiami prie kiaušinio ir aprišami siūlais, o tuomet dedami į pasirinktos spalvos dažus (tai gali būti tiek sintetiniai, tiek natūralūs dažai). Svarbiausia paminėti, jog žolelės ir lapeliai turėtų būti itin tvirtai pritvirtinti, nes kitu atveju gausis tiesiog paprasti vienspalviai kiaušiniai ir visos pastangos nueis šuniui ant uodegos. Deja, bet šis metodas nėra itin palankus 2012-ųjų pavasariui, nes oras dar nėra labai atšilęs, o tai reiškia, jog nerasime didelio lapelių pasirinkimo…

Ir galiausiai paskutinis būdas – kiaušinių dažymas ąžuolų arba kaštonų žieve. Pasirinkus šį metodą galime išgauti itin tamsias spalvas. Tad itin palanku pasirinkti tiems, kurie ruošiasi kiaušinius dar ir drožinėti. Ant tamsių atspalvių puikiai matosi raižiniai. Sukate galvą mąstydami iš kur gauti žievės? Jokiu būdu nelupkite jos nuo gyvų medžių, nes taip galite padaryti didžiulę kiaulystę mūsų pasaulio deguonies gamintojams. Geriausias sprendimas yra nužievinti turimus nukirstus rąstus arba malkas. Šiuo būdu kiaušiniai dažomi jau pagamintame tirpale, kuris padaromas ilgai  mirkius bei virus vandenyje. Į šį karštą tamsų vandenį įdedame kiaušinius ir truputėlį paverdame.

Kaip nepadaryti šeimos šventės nuobodžia? Prisiminkite įvairius kiaušinių dažymo būdus ir sulauksite naujų potyrių. Šiam tikslui pasiekti gali padėti įvairios medžiagos, kurių knibždėte knibžda Jūsų sode.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *