Atėjus pavasariui vis dažniau susimąstome, ką pasisodinti savo žemės plotelyje, kad pasibaigus sezonui galėtume pasidžiaugti puikiu derliumi. Mes siūlome į būsimą arba jau suplanuotą sąrašą įtraukti morkas. Šios rūšies daržovės yra itin paplitusios, tad sunkumų su jų sėklų ieškojimu kilti neturėtų. Vienintele kiek sudėtingesne užduotimi gali tapti veislės pasirinkimas, tačiau tai nesunkiai įveiksite paprašę pardavėjo pagalbos, paklausę kitų pažįstamų sodininkų patarimo arba tiesiog skaitydami informaciją, kuri dažniausiai būna pateikta kitoje pakuotės pusėje.
Mąstote, kodėl būtent morkas siūlome pasisodinti? Šis klausimas turi tikrai ne vieną atsakymą. Pirmiausia yra tai, kad morkos turi įvairiausių medžiagų, kurios reikalingos žmogaus organizmo veiklai. Jose gausu karotino, kuris turi didelę įtaką žmogaus pigmentui. Antroji priežastis – šie augalai nereikalauja ypatingų auginimo sąlygų. Be abejonės, jie mėgsta derlingą dirvą bei akylą priežiūrą, tačiau gali vesti derlių ir be šių sąlygų. Tad jų auginimas itin palankus sodininkams, kurie nėra nusiteikę skirti daug dėmesio auginamoms daržovėms. Ir trečioji, bet ne prasčiausia priežastis yra skatinamas kūrybiškumas. Jei nesuprantate, kuo susiję žodžiai morka ir kūryba, galime padėti. Būtent ši daržovių rūšis yra labai pamėgta daržovių drožinėtojų.
Vienaip ar kitaip, yra itin daug drožinių, kuriuos galime pagaminti iš morkų, tačiau šiandien siūlysime vieną iš lengvesnių variantų, kuris priskiriamas pradedančiųjų drožinėtojų klasei. Tad su užduotimi turėtų susidoroti kiekvienas, kuris turi bent menkiausią kūrybiškumo gyslelę. Siūlome išdrožinėti gėlės žiedą.
Pradėkime nuo to, jog norint pasiekti užsibrėžtą rezultatą jums prireiks tik trijų įrankių: morkos, skustuko ir peilio. Yra patariama drožinėti žalias morkas, nes tuomet pasiekiamas daug gražesnis bei taisyklingesnis vaizdas, nei naudojant virtas ar keptas daržoves. Tad morkų nereikia chemiškai apdoroti. Taip pat vertėtų atkreipti dėmesį, jog lengviau drožinėjasi didesnės morkos, tad patariama rinktis didesnio skersmens morkas. Pirmiausia derėtų morką nuskusti ir nuplauti, o tuomet priklausomai nuo morkos dydžio ir norimo žiedelio dydžio ją supjaustyti į maždaug penkias arba septynias dalis. Tai padarius lieka darbas, kuriam prireiks šiek tiek kruopštumo ir kūrybiškumo. Tolimesni veiksmai priklauso nuo pasirinkto gėlės žiedo tipo. Vieni žmonės pasinaudoja sausainių formelėmis ir jų pagalba išgauna paprastutį žiedelį. Kiti – pasitelkia fantaziją ir peilio pagalba išraižo įvairiausių dydžių bei formų žiedlapius bei tokiu būdu morkas paverčia į gėles. Turbūt tinkamiausią būdą pasirinksite atsižvelgę į norimą rezultatą.
Daržovių drožinėjimas vis labiau ir labiau plinta ir kuo toliau, tuo daugiau žmonių mėgaujasi šiuo hobiu. Tad mūsų pasiūlymas būtų išbandyti savo jėgas šioje srityje bei atėjusius svečius nustebinti savo kūrybiškumu bei kitokiu maisto produktų pateikimo būdu. Jei ankščiau nėra tekę daryti nieko panašaus, patariame užsiimti paprastais (pradedančiųjų) drožiniais. Vienas iš jų gali būti jau minėtasis morkinis gėlės žiedelis.