Kaip raudonąjį ridiką paversti peliuku?

Ridikai – tai viena iš tų daržovių, kuri pasižymi itin dideliu skaidulinių medžiagų kiekiu. Taip pat, jų galvutės yra pripildytos įvairiausių vitaminų (pavyzdžiui vitamino C) bei organinių medžiagų, kurios itin reikalingos organizmo veiklai. O atėjus pavasariui mūsų organizmai būna išalinti nuo maisto, kuriame nėra daržovių. Tad ridikėliai dažnai tampa lyg pavasariniu gelbėjimo ratu.

Tačiau šį kartą ne apie tai. Dabar norėtume pasiūlyti pasitelkti fantaziją bei kūrybiškumą ir iš minėtųjų daržovių sukurti kažką orginalaus. Neįsivaizduojate, kas tai galėtų būti? Viskas labai paprasta. Vienas iš variantų gali būti ridikėlio pelytė. O juo labiau, kad ją padaryti itin lengva. Tai vienas iš pradedančiųjų daržovių drožinėtojų darbų, tad sunkumų sukelti tikrai neturėtų.

Pradėkime nuo to, ko Jums prireiks. Tai būtų:  peilis ir ridikai. Kadangi dabar pavasaris ir nesunkiai užsiauginsite ridikų savo sklype, tad vertėtų atkreipti dėmesį, jog mums bus reikalingi ridikėliai su uodegėlėmis. Tad juos raudami pasistenkite neskubėti ir nenutraukti pagrindiniosios ir ilgosios šaknies. Ridikus išsikasę, nuskynę lapus bei galvutes nuplovę galite pradėti darbą.

Pirmiausia reikia paprastai ant stalo paviršiaus paguldyti ridikų galvutes. Kadangi turbūt jau pastebėjote, jog jos laikosi ne itin stabiliai, yra patariama nupjauti nedideli sluoksnį ridikėlio apačios, kuria jis remiasi į stalo paviršių. Tuomet turėsite medžiagos būsimojo peliuko ausytėms bei jis stabiliai stovės ant parinktojo paviršiaus. Tada nupjaukite žalią lapelių liekaną, tačiau nepersistenkite. Turėtų nusipjauti ne itin daug, tik tiek, kad matytųsi vidinė balta spalva.

Tada pirmą nupjautąją plokštelę perpjaukite pusiau. Štai ir gavote peliuko ausytes. Paskutinioji užduotis bus paruošti jų vietą. Tad turbūt jau supratote, jog ilgoji ridiko atauga (šaknelė) bus pelės uodega, o iš to seka, jog kita pusė bus jos snukutis. Vadinasi netoli kitos ridikėlio pusės išpjaukite nedidelį ruoželį ridiko ir į gautą tarpą įsprauskite pagamintas ausytes. Štai ir pagaminote peliuką.

Tai labai paprastas drožinys, kurį galima pasunkinti įvairiais tolesniais veiksmais. Pavyzdžiui akučių ar burnos raižymu. Tačiau tai tikrai nėra būtina.

Vienaip ar kitaip, šių laikų pasaulio gyventojai yra itin skubantys ir neskiriantys daug dėmesio smulkmenoms. Tad nusprendus, jog norite savo stalą papuošti bei nustebinti svečius dar nematytu ir kiek neįprastu drožiniu – siūlome rinktis būtent šį. Kodėl? Ogi todėl, nes jam nereikia daug priemonių bei nėra sudėtingas pagaminimas. O juo labiau, kad pavasarį ridikų galite užsiauginti ir sode, tad išlaidų bus tik sėkloms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *