Kaip agurką paversti rykliu?

Agurkas – tai viena iš nuostabiausių daržovių, kurią ateinančio sezono metu galime užsiauginti tiek sode, tiek turimame šiltnamyje. Kadangi žmogaus organizmui yra reikalingas didelis skysčių kiekis, kuris siekia apie tris litrus per dieną. Tad šios rūšies daržovės gali tapti puikia išeitimi karštą vasaros dieną. O juo labiau, kad jis palankiai veikia ne tik žmogaus organizmo vidų, bet ir išorę. Daugelis moterų agurkus naudoja kaip gaivinamąją daržovę bei veido kaukių sudedamąją dalį. Tačiau šiandien nusprendėme kalbėti ne apie jau visiems gerai žinomą agurkėlių teikiamą naudą, o apie jų panaudojimo būdus.

Pirmiausia derėtų paminėti, jog agurkų derlius gali būti naudojamas itin įvairiose sferose. Turime omenyje, jog jis gali būti ir verdamas, ir troškinamas, ir kepamas, ir rauginamas bei marinuojamas. Tad problemų su tradiciniais agurkų panaudojimų būdais turbūt neturėsite.

Vienaip ar kitaip, norėtume pasiūlyti šiek tiek kitokį agurkų panaudojimą. Mūsų siūlymas susijęs su fantazija bei kūrybiškumu. Ar bent jau galite numanyti, ką turime galvoje? Ogi agurkų drožinėjimą. Yra itin gausi daugybė įvairiausių formų, raštų bei figūrų, kurias galime išgauti į pagalbą pasitelkę agurkus. Tačiau norime pasiūlyti tokį variantą, kurio rezultatą nesunkiai turėtų pasiekti daugelis žmonių: tiek pradedantieji drožinėjimo srityje, tiek kūrybiškumu nepasižymintys žmonės, tiek tie, kurie nutarė daug laiko neskirti virtuvės darbams. Šį kartą kalbėsime apie agurkinį drožinį – ryklį.

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog tai itin sunki užduotis. Tačiau taip tikrai nėra. Norint pasiekti nuotraukose pavaizduotą rezultatą jums prireiks morkos, agurko, peilio bei skustuko. Pradėkime nuo to, jog agurką reikia nuplauti. Kadangi šios rūšies daržovė yra ritinio formos, turėtumėme pasirūpinti, kad ji nesiridentų, o stabiliai stovėtų ant pasirinktojo paviršiaus. Tad pirmasis darbas,

kurį turėsime atlikti, tai nedidelio vieno šono sluoksnio nupjovimas. Tai bus ryklio pilvas ir ant jo mūsų drožinys stabiliai laikysis. Vėliau reikia išpjauti burnos ertmę, kuri gali būti įvairi. Vieni žmonės renkasi daugiau pastangų reikalaujantį variantą ir drožinėja mažučius žuvies dantukus, kiti tiesiog išpjauna trikampio formos ertmę. Pasirinkimą galite rinktis atsižvelgdami į savo kūrybiškumą bei turimą laiko kiekį. O sekantisžingsnelis bus žiaunos. Jos padaromos itin lengvai. Tereikia padaryti nedidelius įpjovimus abiejose ryklio pusėse. Jie turėtų būti netoli burnos. Liko pasirūpinti dviem aspektais: akimis ir pelekais. Akims padaryti Jums prireiks skustuko. Su juo išsukite nedidelio dydžio skylutes, kurios bus simetriškos burnai. Ir į padarytas angas įdėkite tokio pačio dydžio iš morkos išsuktus sukinukus. Štai ir pagaminome akis. Paskutinysis darbas – pelekai (šoniniai, uodega ir pagrindinis nugaros pelekas). Jie visi pagaminami tokiu pačiu principu. Išpjaunate nedidelį tarpelį ir ten įstatote nuo ryklio pilvo nupjauto sluoksnio gabalėlį. Štai ir viskas.

Kadangi jau turbūt supratote, kaip pasigaminti šį unikalų ryklį, belieka nuspręsti, ką galėtumėte papuošti. Jų pagalba galite nustebinti atvykusius svečius arba tiesiog namiškius. Tokiu būdu ne tik pakelsite žmonių nuotaiką, tačiau kartu ir nustebinsite savo kūrybiškumu bei originalumu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *