Kodėl žmonės augina agurkus?

Vertėtų pradėti nuo esminio agurkų pristatymo. Agurkas – tai daržovė, kuri dažniausiai būna žalios spalvos bei žydi ryškiai geltonais žiedais. Pasižymi vijokliškomis ataugomis, tad auginant yra reiklūs įvairioms atramoms. Ant krūmo auga ne po vieną, o daug vaisių. Derliaus sulaukiama vasaros gale. Yra išvesta itin daug veislių, tad ją galite rinktis pagal daug požymių. Pagrindinis dalykas, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį renkantis veislę, yra tolesnis užaugintų daržovių vartojimas. Skirtingos rūšys, tinka skirtingiems naudojimo būdams: troškiniui, rauginimui, sėkloms, salotoms, veido kaukėms ir panašiai.

Kadangi jau maždaug prisiminėme agurkų charakteristiką, dabar pats laikas aptarti, kodėl reikia sodinti agurkus. Atsakymas į šį klausimą yra labai paprastas – ogi tam, kad galėtumėme juos valgyti. Kaip jau visi gerai žinome šių daržovių cheminė sudėtis nėra labai sudėtinga. Didžiąją dalį sudaro vanduo (maždaug devyniasdešimt procentų). Atkreipus dėmesį į šį jų struktūros bruožą galime daryti išvadas, jog valgyti agurkus karštą vasaros dieną ne tik skanu, bet ir sveika. Kodėl? Ogi todėl, nes esant maždaug dvidešim penkiems laipsniams karščio (o tokia temperatūra būna dažną vasaros dieną) reikia suvartoti maždaug tris litrus skysių. O juk vien vandens negersime. Tad agurkas gali tapti būti vienu iš skysčių šaltiniu.

Kitas agurkų bruožas, kuris itin svarbus moterims, yra gaivinančios jo savybės. Dažnai grožio salonuose atliekant įvairiausias procedūras ant akių yra uždedami agurkų griežinėliai. Ir tai daroma dėl to, nes jie puikiai drėkina aplink esančią odą. Taip pat, nėra būtina eiti į grožio salonus, kad galėtume pasilepinti jų privalumais. Agurkų kaukę galime pasidaryti ir namuose. Norint tai padaryti Jums prireiks agurkų ir tarkos arba peilio. Yra du itin lengvi būdai pasilepinti agurkų kauke. Pirmasis – supjaustyti agurkus į griežinėlius. Antrasis – agurkus sutarkuoti tarka. Nesvarbu kurį būdą pasirinkote, tiesiog uždėkite gautą masę ant veido ir pagulėkite maždaug dešimt ar penkioliką minučių. Po to veidą nusiplaukite. Turėtumėte pajusti gaivumą.

Ir paskutinysis jų pliusas, kuris nepriklauso nuo sodininko lyties, yra ne itin išskirtinės reikiamos auginimo sąlygos. Tikrai visi mėgstame užsiauginti kažką išskirtinio ir dažniausiai tam „kitokiam“ augalui reikia apšviestų plotų bei derlingų dirvožėmių. Tad per daug nesukite galvos ir agurkus sodinkite kad ir į patvorį. Be abejonės, derlius nebus toks gausus ir puikus, koks galėtų būti auginant šiltnamyje, tačiau agurkų tikrai sulauksite. Juo labiau prie tvoros jų ūsai turės kur vyniotis ir neteks rūpintis papildomomis atramomis. Būsite nušovę du zuikius vienu šūviu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *