Agurkų nauda

Agurkas yra viena valgomiausių daržovių. Daugelis dabartinių šio augalo rūšių yra išvestos iš agurkinių šeimos augalo Cucumis sativus. Jau nuo seno agurkai yra naudojami tiek žali, tiek apdoroti. Žmonės po truputį vėl atsigręžia į gamtą, tad pastebėta, jog būtent šiuose augaluose yra itin daug naudingų medžiagų. Ne per ne lyg seniai šie žalieji pradėti naudoti ne tik maisto, bet ir medicinos bei grožio preparatų pramonėje.

Mokslininkai yra nustatę, jog norėdami išlaikyti tiek gražią odą, tiek žavinčias akis, privalote valgyti agurkus ne rečiau kaip keletą kartų per savaitę. Tad prieš aptardami šių nuostabių daržovių naudą, apžvelkime keletą pasaulinio masto agurkų rūšių.

Dosakai rūšis– agurkai dažniausiai yra gelsvos spalvos ir randami didžiojoje Indijos dalyje. Jie naudojami įvairiose salotose, sriubose bei indų nacionalinių patiekalų gamyboje.

Angliškų agurkų rūšis– jie auginami iš sėklų, daržovės itin mažos. Dažnai naudojamos kaip delikatesas prie karštųjų patiekalų.

Viduržemio jūros regiono rūšis– odelė lygi, viduje nedaug sėklų. Pasižymi švelniu skoniu.

Japoniškų agurkų rūšis– tamsiai žali agurkai su nelygia odele. Dažniausiai naudojami kaip salotų sudedamoji dalis arba valgomi vieni.

Trumpai aptarę pagrindines pasaulinio populiarumo agurkų rūšis galime teigti, jog nepaisant to, kokiame regione daržovės auginamos, joms reikia panašių sąlygų bei visų agurkų pagrindas yra vanduo. Devyniasdešimt procentų agurko sudaro taip gerai mums visiems pažįstamas vanduo. Puikiai žinome, kad per dieną vandens reikia išgerti maždaug du ar net tris litrus. Tad šiai užduočiai įveikti į pagalbą galite pasitelkti agurkus.

Nauda akims. Yra tikima, jog agurkų griežinėliai gali sumažinti akių nuovargį, patinimą ir tamsius rutulius esančius aplink jas. Šiuo privalumu naudojasi daugelis pasaulio moterų. Iš pirmo žvilgsnio metodas gali atrodyti kiek juokingas, tačiau mokslininkai yra patvirtinę šią naudą. Tad nenustebkite, jei nuėję į grožio saloną ir paprašę veido procedūros gausite du griežinėlius agurko, kurie bus skirti akių užsidengimui. Be abejo šiuo procesu galite pasilepinti ir namuose. Grįžę iš darbo tiesiog atsipjaukite vandeningojo agurko riekelių ir užsidėkite ant akių. Pajautę, jog agurkas akių nebevėsina, galite jį nusiimti. Garantuojame, jog akys jausite akių pailsėjimą.

Nauda odai. Jei norite turėti gaivią ir sveiką odą- rūpinkitės ja kasdien. Vienas iš būdų yra agurkų kaukės. Kadangi nuprausę veidą vandeniu jaučiate, jog oda kiek išsausėjo, netepkite jo įvairiais riebiais kremais, o tiesiog pasigaminkite lengvai paruošiančios atstatomosios medžiagos. Jums prireiks maždaug pusės agurko. Sutarkavę jį gausite lyg šiokią tokią košelę. Ja ištepkite veidą, patogiai atsisėskite arba prigulkite ir palaukite maždaug dešimt minučių. Po to veidą nuvalykite. Tikrai pajusite, jog veidas įgavo žvilgesio ir reikalingosios drėgmės.

 

Straipsnis verstas iš anglų kalbos.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *