Žiema ir inkilėliai paukšteliams

Žiema- tai toks laikotarpis, kuris turi tiek teigiamų, tiek neigiamų bruožų. Visi žinome, jog sniegas, žydras dangus, skaisti saulutė ir žydras dangus išties daugeliui pakelia nuotaiką. Tačiau pažvelkime iš kitos pusės, tas pats didelis sluoksnis sniego užklojęs žemę sniegu, ne tik teikia gerus jausmus, bet tuo pačiu metu ir naikina pagrindinį maisto šaltinį mūsų draugams paukšteliams.

Tad pamąstykime, kaip jiems padėti. Vienas iš būdų yra įvairiausių inkilėlių sukalimas ir jų pakabinimas lauke. Yra daug įvairiausių lesyklėlių tipų: nuo išpjauto butelio, kuriame bus pripilta grūdų, iki nedidelio medinio namuko. Pasirinktasis tipas priklauso nuo to, kiek turite laisvo laiko.

Trumpai aptarkime nuo ko pradėti ir ką kaip daryti, norint pasirūpinti gražiaisiais žiemos paukšteliais. Kadangi didieji paukščiai rudenį išskrenda žiemoti į šiltuosius kraštus, mūsų šalyje šaltojo laikotarpio metu dažniausiai matome tik zylutes bei žvirbliukus. Atsižvelgdami į paukštelių dydį, galime spręsti, jog didžiulio žiemos namelio jiems neprireiks. Jei nesate itin darbštus žmogus ar neturite daug laiko, tiesiog pasiimkite dviejų arba penkių litrų butelį. Inkilėlio gamybai taip pat prireiks peilio arba žirklių. Maždaug numatykite, kokio dydžio skylė turėtų būti, kad paukštelis galėtų laisvai judėti į ir iš inkilo. Bei atsižvelkite į gylį, nes Lietuvoje žiemą siaučiantys itin stiproki vėjai labai lengvai išpūsti Jūsų subertus grūdelius.

Norint, jog sodo medelį puoštų simpatiškas namukas, reikės pavargti kiek daugiau. Jums prireiks medžio lakštų, pieštuko, pjūklo ir vinių. Pirmiausia apgalvokite namuko dydžio ypatumus, tuomet pieštuku nusibrėžkite namelio planą ant lapo, kuriame būtų surašyti visi išmatavimai. Tai atlikę galite pradėti pjauti namelio dalis, o vėliau jas sukalti. Lengviausia pagaminti stačiakampio formos inkilėlį.

Taip pat svarbu atsižvelgti ir į tai, kuo maitinsime mažuosius skraiduolius. Maistas gali būti labai įvairus: vieni žmonės renkasi grūdus, antri- kruopas, treti zylutes lepina lašinukais. Teigiame, jog būtina mąstyti apie pasirinktąjį maistą, nes žmonės yra susidarę klaidingą įvaizdį ir galvoja, jog paukšteliams tinka bet kas. Tai pati didžiausia klaida, paukštukai šaltuoju laikotarpiu ir taip išsekę bei silpni, o jei dar maitinsite juos kad ir papelijusia duona, jiems gresia tikras pavojus. Jei pasirinksite lašinukus, tuomet nebūtina gaminti kokio nors inkilo. Galite tiesiog pradurti mėsą ir pririšti ją prie storesnio siūlo bei juos pakabinti.

Nedidukas paukščių namelis gali būti ne tik pagalba paukšteliams ar Jūsų gerumo parodymas, bet tuo pačiu ir puikus akcentas sodo erdvei. Tad kodėl nepasirūpinus skraidančiaisiais gražuoliais jau dabar?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *