Dekoratyvinės žolės žiemą

Žiemai reikia paruošti ne tik sodo medžius ir krūmus, bet ir dekoratyvines žoles, jeigu norite, kad jos, kaip ir kiti sodo augalai, džiugintų jūsų akis pavasarį. Ir visai nėra būtina žiemai nupjauti sodo žoles, priešingai, žiemos laikotarpiu šios žolės taps tikru sodo papuošalu.

Pavyzdžiui, dekoratyvinė žolė Calamagrostis x acutiflora ‘Karl Foerster’ išliks žaliuojanti netgi paspaudus pirmiesiems šalčiams, ir jos varpos išsilaikys nenulinkusios, kol sunkūs sniego patalai neprispaus jų prie žemės. Todėl, jei norite išsaugoti kelias dekoratyvinių žolių varpas šventinėms augalų kompozicijoms, patartina nupjauti jas dar iki gausiai prisningant.

Dekoratyvinė žolė miskantas puikiausiai gali išsilaikyti vią žiemą. Kita žolė Saccharum ravennae – taip pat labai atsparus augalas, ir tik labai stiprus vėjas ir sniegas gali prilenkti jį prie žemės. Šios žolės pūkuotos sėklų šluotelės, išaugančios iki 40 cm aukščio, priduos žiemos sodui savito žavesio ir nors vizualaus šilumos pojūčio.

Dauguma dekoratyvinių žolių ramiai žiemoja net tuose regionuose, kur oro temperatūra nukrenta iki – 40 ºС. Nors žoles gerai apšiltina sniego danga, tačiau, jeigu jūs bijote, ar sodo žolės gerai praleis žiemą su mažai sniego, galite žemės paviršių po jomis uždengti mulčiumi.

Šiam tikslui gerai tinka ir kompostas arba smulkinti lapai (išskyrus amerikinio juodojo riešuto). Be to, ir kompostas, ir smulkinti lapai šiltuoju metų laiku taps puikia traša augalams, nes šios trašos yra lengvos ir praleis į dirvožemį reikalingą deguonį. Šienas ir šiaudai taip pat tinka dekoratyvinių žolių apšiltinimui, tačiau reikėtų nepamiršti, kad šienas natūraliai išlaiko piktžolių sėklas.

Drėgmę mėgstančias žoles, tokias kaip viksva ir vikšris, yra tikslinga pridengti mulčiumi. Žemės temperatūra po mulčiumi patirs mažesnius svyravimus, skirtingai nuo nepridengtos žemės.  Pavyzdžiui, augalai su silpna arba smulkia šaknų sistema, per parą kintant oro temperatūrai dieną ir naktį, labai kenčia, nes diena dienon jų šaknys tiesiog stumiamos iš žemės. Tokių augalų šaknis žiemą būtina uždengti mulčiumi.

Tuo tarpu kitos žolės atvirkščiai, nemėgsta jų dengimo mulčiumi – tai tokios žolės, kurių tėvynė yra  sausringi rajonai ir prerijos. Jeigu mulčius nuolat bus ant tokios žolės kuokšto, tai žolė bus nuolat drėgna, o tai gali išprovokuoti puvimo procesus. Iš tokių žolių galima paminėti Sorgastrum nutans, Schyzachyrium scoparium ir Andropogon gerardii.

Žema temperatūra – tai tik vienas iš žolių ištvermingumo žiemą faktorių. Tarp kitų faktorių galima paminėti šalčių trukmę (kai kurie žolių pažeidimai, išprovokuoti šalčių, gali būti atstatyti, išskyrus atvejus kai šalčiai užsitęsia), sniego dangą, dirvos drėgnumą (dauguma dekoratyvinių žolių kenčia nuo per didelės drėgmės, o ne nuo šalčių), vėją, šalčių-atodrėkio ciklus (iškyla pavojus, kad augalai prabus iš žiemos ramybės būsenos anksčiau laiko).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *