Be estetinės paskirties, sodo vejos pjovimas turi ir praktinius tikslus, nes tokiu būdu piktžolės praranda galimybę bujoti jūsų sodo pievelėje.
Pagrindinė sodo vejos pjovimo taisyklė: vejos žolę per vieną kartą reikia nupjauti ne daugiau kaip trečdalį viso žolės aukščio (žolės aukštis prieš pjovimą turėtų būti 12- 15 cm).
Pirmasis žolės pjovimas po vejos pasodinimo yra atliekamas kai žolių aukštis pasiekia 10 cm aukštį – reikia nupjauti ne daugiau kaip 10 mm nuo žolės viršūnės, prieš tai įsitikinus, ar kokybiškai yra pagaląsti žoliapjovės peiliai. Po to, maždaug po 5 – 14 dienų, reikia reguliariai pjauti veją iki tol, kol prasideda rudens šalnos.
Laistyti veją reikia atsižvelgiant į žemės, ant kurios pasodinta žolė, rūšį ir oro sąlygas. Vejas, pasodintas ant smėlingos žemės, reikia laistyti dažniau, negu tas, kurios pasodintos ant molingos žemės arba priemolio, nes tokioje žemėje blogiau laikosi drėgmė. Suprantama, karštu oru veją reikia laistyti dažniau, negu sausu ir vėsiu oru.
Vidutiniškai per karščius ir ant smėlingos žemės pasodintą veją reikia laistyti apie du kartus per savaitę, o vėsiu oru laistyti žolę pakanka ir kas 10 dienų.
Pagrindinė vejos laistymo taisyklė: žolę reikia laistyti taip, kad nuo vieno laistymo iki kito žemė suspėtų pradžiūti – tai yra būtina stimuliuojant žolės šaknų augimą.
1 comment for “Kaip pjauti ir laistyti sodo veją”