Kokiais augalais galima pakeisti kalėdinę eglutę?

PuansetijaKalėdinė eglutė yra bene pats svarbiausias gražiausių metų švenčių atributas. Daugelis žmonų vis stengiasi būti išradingesni ir kalėdinę eglutę papuošti kaip įmanoma originaliau. Tačiau ką daryti, jei pabodo ne tik turimi kalėdinės eglutės bei dekoracijos, bet ir pats medelis? Pasirodo, yra nemažai augalų, kuriais galima pakeisti kalėdinę eglutę.

Puansetija

Ar žinojote, kad puansetijos dėl gražių žvaigždės formos išsidėsčiusių pažiedlapių yra vadinama Kalėdų žvaigžde? Būtent dėl šios priežasties, puansetijos yra puikus pasirinkimas, kurie nori kitokiu augalu pakeisti įprastą eglutę. Kaip žinia, puansetijos pažiedlapiai yra įvairių spalvų; citrininiai, balti, margi, rausvi. Jei norite, kad ši puansetijų dalis išliktų kuo ilgiau puikios išvaizdos, augalą pastatykite gerai apšviestoje, nuo skersvėjų apsaugotoje vietoje, kuo atokiau nuo radiatorių. Beje, jei oras kambaryje yra sausas – augalą reguliariai apipurkškite kambario temperatūros vandeniu.

Buksmedis

Didesnio ūgio buksmedžiai, turintys piramidės formą atrodo kaip kalėdinis eglutės. Kadangi augalas yra žalias, atėjus gražiausioms metų šventėms jį galite papuošti mėgiamais žaisliukais ar dekoracijomis. Šventinio šurmulio metu nevalia pamiršti, jog šie augalai labai mėgsta šviesą, tad jei tik turite galimybę – jį statykite prie lango. Kadangi šie augalai auga lėtai, jį kambaryje galėsite laikyti daug metų – tad jei tik norėsite, daugelį metų iš eilės galėsite papuošti Šv. Kalėdų proga.

Plokštenis

Plokšteniai dar yra vadinami Kalėdų kaktusais, tad jie tai pat puikiai tiks tiems žmonėms, kurie Šv. Kalėdoms nori papuošti ne eglutę, o kitą augalą. Dar viena gera žinia yra ta, jog tinkamomis sąlygomis auginami plokšteniai Šv. Kalėdų metu pasipuošia baltais ar rausvais žiedais. Nuostabiai žydinčiam plokšteniui nereikalingos jokios kitos dekoracijos.

Kiparisas

Kiparisai dar yra vadinami kalėdinėmis eglutėmis. Juos galima formuoti taip, kaip pageidaujate. Kadangi augalas yra žalias, švenčių proga nepamirškite jo dekoruoti.

Araukarija

Kaip ir kiparisai, taip ir araukarijos dar yra vadinamos Šv. Kalėdų eglutėmis. Vis dėlto, lyginant su kiparisais, araukarijos savo išvaizda yra labiau panašios į kalėdines eglutes – jų formos panašios, be to, araukarijos turi tokius pat spyglius kaip ir eglutės. Vis dėlto, puošiant šį augalą, derėtų atminti, kad šiam augalui nereikia daug šilumos – temperatūra neturėtų būti didesnė nei 15 laipsnių. Taip pat šis augalas nemėgsta ir sauso oro, tad jei patalpos yra sausos, nepamirškite jų reguliariai drėkinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *