Gyva kalėdinė eglutė namams ir sodui

Kalėdų šventėms daugelis jau pradėjo puošti savo namus. Ir čia niekaip neapsieisi be kalėdinės eglutės, kuri ne tik labai papuošia namus, bet ir gaivina juos savo puikiu aromatu. Beje, gyva kalėdine eglute galima papuošti ne tik namus, bet ir sodą.

Taigi, šiais metais jūs nusprendėte įsigyti gyvą eglutę, kurią po žiemos švenčių galėsite pasodinti prie savo vasarnamio, lauke. Jūsų sprendimas tikrai pagirtinas, o mes norime pasidalinti naudingais patarimais, kaip įgyvendinti jūsų svajones originaliai papuošti namų ir sodo aplinką.

Mėlynoji eglė – puikus gyvo kalėdinio medelio variantas, o ateityje ta pati eglutė taps tikrai efektingu didelio kiemo ar vasarnamio aplinkos papuošalu.

Nupirkti visžalį medelį ir panaudoti jį net du kartus  – visiškai realizuojamas sumanymas, nors ir ne visai paprastas, kaip tai galėtų pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Reikalas tas, jog dauguma medelių gerai prigyja, jeigu juos pasodinti šaltaisiais mėnesiais, netrukus po jų įsigijimo. Beje, daugelio sodininkų šis perspėjimas nesustabdo, ir jie sodina savo eglutes bet kuriuo metu, o jos puikiausiai prigyja.

Tai kur gi paslaptis? Ogi labai paprasta: įsigykite gyvą eglutę iki švenčių vėliausiai, kiek tai įmanoma ir laikykite medelį kambaryje kiek galima trumpiau. Taip pat jums reikės iš anksto iškasti duobę,  į kurią sodinsite kalėdinę eglutę sode. Tai reikės padaryti iki tol, kol dar nepaspaudė šalčiai, nes vėliau iškasti duobę bus per daug sunku dėl įšalusios žemės. Iki paspaudžiant šalčiams, iškaskite duobę eglutei ir laikinai uždenkite ją apsauginiu mulčiaus sluoksniu.

Jeigu norite, kad panaudota kalėdinė eglutė prigytų jūsų sode, medelį iš karto įsigykite vazonėlyje/konteineryje arba su gyvomis šaknimis, suvyniotomis į maišelį. Tokį medelį galite drąsiai išlaikyti patalpoje 7-10 dienų, pastatę eglutę į vėsią vietą prie lango. Išsirinkite eglutę pagal savo jėgas, nes augalo šaknys paprastai būna labai sunkios. Sodinti eglutę sode reikėtų ramiu oru.

Geriausia duobę būsimai eglutei sode iškasti vėlyvą rudenį, iki pasirodant šalčiams. Duobės plotis turėtų būti dvigubai didesnis negu  medelio šaknų su žemėmis dydis. Iškastą duobę pripildykite mulčiumi, o iškastą žemę uždenkite brezentu. Nusipirkę eglutę kelioms dienoms pastatykite ją garaže arba daržinėje (verandoje) – tegul medelis prisitaiko šiltesnėje aplinkoje. Pastatykite eglutę į sandarų indą ir ant šaknų kamuolio uždėkite ledo gabalėlių – medelio šaknys turi būti vėsios ir šiek tiek drėgnos.

Pasibaigus žiemos šventėms, kurių metu eglutė bus patalpoje,  jai vėl gi reikės prisitaikyti prie šalčio. Todėl medelį kelioms dienoms reikės pastatyti į garažą ar kitą vėsią patalpą, kaip jau aprašyta anksčiau. Tinkamą dieną be vėjo galite užsiimti eglutės pasodinimu į jos nuolatinę vietą.  Eglutės duobę užpilkite žeme ir lengvai ją paspauskite. Gausiai palaistykite, o po to gerai užpilkite žemę mulčiumi. Pirmąją žiemą  pasodintą eglutę reikėtų apsaugoti širma nuo vėjo. Tokiai apsaugai tiks širma iš kelių lentų, apgaubta bet kokiu tankesniu audiniu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *