Kalėdinės puošmenos jūsų sodui

Žiemą mus pasitinkančios Kalėdų šventės – tai džiaugsmo, fantazijų ir norų išsipildymo laikas. Tai laikas, kai kiekvienas suaugęs žmogus gali sugrįžti į vaikystę, kai galima užminti norą ir tikėti stebuklais. Jeigu jau sugalvojote, kaip Kalėdų šventėms dekoruosite  savo namus, pats laikas pamąstyti, kaip gi papuošite žiemiškai įmigusio sodo aplinką. Siūlome keletą šventinių idėjų jūsų sodui.

Lauko palangės puošmena. Į gėlėms skirtą lauko palangių dėžę ant dugno pridėkite sausos floristinės kempinės, į kurią susmeikite kedro arba pušies šakų, žalios jonažolės, muilinės gubojos šakelių, šermukšnio uogų kekių. Tarpus tarp šakelių papuoškite pušų kankorėžiais. Pakabinkite ši lauko vazoną ant arčiausiai lauko durų esančio lango palangės. Jeigu namo langas, ant kurio lauko palangės pakabinta dekoracija yra saulėtoje vietoje, kur patenka tiesioginiai saulės spinduliai, tai ši žalioji kompozicija jūsų sodo namą puoš visą žiemą.

Paukščių džiaugsmas. Žiema – puikus metas sukviesti žiemojančius paukščius į jūsų sodą.  Paruoškite sparnuočiams draugams kalėdinę puotą: ant atviros lesyklėlės sudėkite erškėtuogių, šermukšnio šakelių su uogomis, neišgliaudytų ir nekepintų saulėgražų sėklų, sorų kruopų, ežiuolės. Papuoškite šį paukščių stalą bugienio šakelėmis ir, jei turite, šalia pakabinkite (pastatykite) viešbutį sparnuočiams – inkilėlį.

Sniego pramogos. Jeigu artimiausiu metu neplanuojate panaudoti senų rogučių žiemos pramogoms, tai šias rogutes galite panaudoti šventiškesniems tikslams. Senos medinės rogutės laikinai gali tapti jūsų sodo namo vizitine kortele. Taigi, pastatykite stačias rogutes prie lauko durų netoli įėjimo. Jas galite papuošti keliomis pušų šakelėmis, keliais pušų kankorėžiais ir nedideliais obuoliukais. Rogučių kompoziciją vainikuokite raudonu kaspinu. Labai malonus pasveikinimas lauks į jūsų sodą atvykstančių svečių!

Miško fantazija. Šiuo metu nesunkiai galima įsigyti įvairiausių formų ir spalvų miniatiūrinių spygliuočių bei kitų visžalių šalčiams atsparių augalų. Štai paimkite kelis tokius nedidelius augalus ir pasodinkite į keraminius indus ar kokią kitą tvirtą talpą, kurioje galėtumėte laikyti augalus lauke. Aplinką prie sodo namo labai papuoš žaliuojantis kedras, kiparisas ar ta pati nedidukė pušelė ar eglutė. Tokiais augalais galite papuošti sodo namelio lauko palanges. Jei vazonėlius apdėsite šviesos girliandomis, jos sukurs paslaptingą ir šventinę nuotaiką vakare.

Sodininko džiaugsmas. Sodo karutį per žiemos šventes galite paversti puikia dekoracija. Paimkite nedidelę eglutę, patalpinkite ją į vazoną, kibirą arba nedidelę vonelę. Įstatykite pasodintą eglutę į karutį, iš šonų apdenkite eglės šakomis, paberkite obuolių, mandarinų, šermukšnio šakelių su uogomis. Papuoškite eglutę elektrine šviesos girlianda ir pastatykite karutį prie kelio, netoli įėjimo į sodybą. Beje, pasodinta eglutė neprapuls ir po švenčių. Pavasarį galėsite ją pasodinti į žemę jūsų pasirinktoje sodo vietoje.

Šventinis suolelis. Sėdėti ant suolelio žiemą lauke šalta, todėl siūlome panaudoti tokį sodo suolelį kaip puošmeną prie jūsų sodo namo lauko durų ar verandos. Taigi, padėkite ant suolo eglės šakų, pridėkite stambesnių kankorėžių ir apvalių eglutės žaisliukų bei kitų papuošimų. Suolo atkaltę taip pat galima papuošti elektrine girlianda, kuri šviesdama vakare nuteiks tikrai sentimentaliai ir jaukiai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *