Jau nuo seniausių laikų vieni žmonės siekia unikalumo, kai kiti tuo tarpu mėgsta nusistovėjusias tradicijas bei papročius. Panašiai yra ir su sodo aplinka. Kai kurie vis dar statosi paprasto profilio plytinius arba medinius namus, kuomet kiti eksperimentuoja su moderniuoju menu. Tad šiandien kalbėsime būtent apie šią šaką.
Modernusis menas pradėjo plisti jau prieš keliasdešimt metu. Vieni iš pirmųjų, kurie pradėjo skleisti šią idėją, buvo vokiečiai. Jų šalyje modernizmo užuomazgas galime įžvelgti jau maždaug tūkstantis devyni šimtai keturiasdešimtaisiais metais. Vienaip ar kitaip, viskas prasidėjo nuo architektūros (o jei konkrečiau, tai nuo pastatų) moderniojo meno.
Modernusis menas gali būti itin akivaizdus arba pastebimas tik akies krašteliu. Tad pasitaiko tokių atvejų, jog žmonės nesistato modernaus tipo namų, o tiesiog pasinaudoja keliomis detalėmis ir taip savo būstui ir gyvenamajai aplinkai suteikia patrauklumo bei originalumo.
Priešingai nei daugelyje stilių, šiame žmogui leidžiama visiškai eksperimentuoti ir ieškoti kažko naujo, neįprasto ar neatrasto. Visiems gerai pažįstamas šiltų atspalvių bei švelnių paviršių medis modernizme pakeičiamas metalu. O konkrečiau – metalinėmis konstrukcijomis, kurioms būdingos griežtos formos, kampuotumas. Taip pat, yra ir dar vienas bruožas, kuris padaro šį stilių išskirtinu. Tai namo tekstūra. Ji pasipriešina pamėgtam spalvingumui ar plytiniam paviršiui ir dažniausiai susitelkia su šviesiais tonais bei atspalviais. Pačio pastato formos gali būti tiek kampuotos, tiek neįprastai suapvalintos. Svarbiausias modernizmo bruožas yra išskirtinumas.
Vienaip ar kitaip, modernus gali būti tiek Jūsų namas, tiek sodas. Neįsivaizduojate, kaip tai suderinti? Yra keletas patarimų, kurie turėtų padėti sukurti modernaus sodo dizainą. Pirmiausia pasitelkite savo kūrybiškumą bei fantaziją. Jei gyvenate sodo bendrijoje arba kitoje gyvenvietėje pirmiausia pereikite kelius ir apžiūrėkite kaimynų namus. Tuomet padarykite išvadas, o konkrečiau, tai išrašykite punktus, kuriais pasižymi daugelis namų. Tai gali būti durų spalva, langų forma, stogo šlaitas, tvora ar durys. Tai padarę galite kurti savą dizainą ir galvoti, kuo pakeisti visiems gerai žinomas bei įprastas detales.
Antrasis ir ne ką prastesnis patarimas yra informacijos ieškoti įvairiausiuose informaciniuose šaltiniuose. Priklausomai nuo Jūsų mėgiamų materijų galite rinktis laikraščius, internetinius tinklaraščius ar žurnalus. Šiuo metu gana daug dėmesio yra skiriama modernizmui, tad ieškant informacijos problemų tikrai neturėtumėte susilaukti. O jei manote, jog naudodamiesi šiais šaltiniais nebetapsite originalus, labai klystate. Nors ir daug dėmesio šiai meno sričiai yra skiriama, tačiau dar vis retas šių dienų žmogus išdrįsta juo pasinaudoti. Tad vien jau dėl to, kad nusprendėte kažką padaryti kitaip nei visi ir nepaisyti bandos dėsnio tapsite išskirtiniu.
Ir galiausiai – jei nepasitikite savo kūrybiškumu arba neturite lakios vaizduotės, visuomet į pagalbą galite pasitelkti dizainerius. Žinoma, tai kainuos tam tikrą sumą pinigų, tačiau jei tikslas yra žūt būt išsiskirti iš kitų – kodėl gi ne?