Patarimai tiems, kurie užsiima aviečių auginimu

Avietės yra būtent tos uogos, kurioms aistrą jaučia daugelio amžiaus grupių atstovai. Jos patinka tiek vaikams, tiek paaugliams, tiek suaugusiems. Tad jei dar mąstote apie sodo atnaujinimą arba krūmų pakeitimą – tuomet pats laikas pasisodinti aviečių krūmų.

Priešingai nei daugelis ant krūmų augančių uogų, avietės derlių pradeda vesti gana greit. Tai dažniausiai priklauso nuo pasirinktų sodinukų. Jei juos pirkote jau ne itin jaunus, tad pasodinę pavasarį, tą patį sezoną galite tekti paragauti keletą uogelių. O tai juk išties nuostabu.

Norint, jog pasiektumėte puikų bei Jus džiuginantį rezultatą, turėtumėte atkreipti dėmesį į pasirinktą aviečių rūšį. Vienos iš jų būna ankstyvos (tos, kurios derlių veda liepos pabaigoje ir rugpjūčio pradžioje), o kitos vėlyvosios (tos, kurios derlių veda rugpjūčio gale ir rugsėjo pradžioje ar net viduryje). Dažniausiai nuo pasirinktos rūšies priklauso ir reikalingos sąlygos. Tačiau vienaip ar kitaip, yra keletas pagrindinių, kurios būtinos daugeliui aviečių krūmelių. Turbūt ne kartą esate ėję mišku bei rinkdami grybus ir tuo pačiu metu užtikę laukinių aviečių krūmus. Jų uogos būna itin sultingos bei skanios. Kaip manote kodėl? Pagrindinė priežastis – tai nuostabios aplinkos sąlygos: saulėtumas, derlinga žemė bei dideli vietos plotai. Tad į tai derėtų atsižvelgti ir sprendžiant, kur pasodinti įsigytus krūmelius. Be abejonės, galbūt Jūsų sode nėra tokios vietos, kuri atitiktu visas minėtas sąlygas arba tokia vieta yra tiesiog užimta, tačiau bent keletą iš jų patenkinti būtų iš tiesų šaunu. Priešingu atveju galite sulaukti labai skurdaus derliaus. Taip pat, vienas svarbesnių visų aviečių krūmų bruožų yra tas, jog jog jie neapkenčia per didelio vandens kiekio. Tad nepersistenkite ir krūmų neperlaistykite, nes priešingu atveju galite supūdyti augalų šaknis.

Be abejonės viskas nėra taip paprasta, jog nusipirkome daigelius, iškasėme duobę ir juos pasodinome. Reikia ir tolesnės priežiūros, į kurią įeina krūmų genėjimas bei tręšimas. Jei avietes auginate ne pirmus metus ir pastebėjote, jog jų duodamo derliaus kiekis gerokai sumažėjo, priežastis gali būti tik viena. Tai energijos stygius, kuris gali būti dėl per didelio daigų skaičiaus viename žemės plotelyje. Juk ir taip aišku, kad kaip ir žmogui, taip ir avietės krūmui yra reikalingas maistas. Tačiau jis kiek kitoks. Tai yra vanduo bei organinės medžiagos. Būtent tai yra pagrindinis jų augimo ir vaisių vedimo šaltinis. Tad norėdami, jog derlius pagerėtų, turėtumėte sumažinti aviečių daigų skaičių, o tiksliau – tai jas šiek tiek išretinti. Yra pastebėta, jog aviečių krūmai ypač gerai auga bei augina didelį skaičių uogų tuomet, kai yra susodintos neplačiomis eilėmis. Tuomet daigai turi vietos, kur plėstis ir nukreipti savo šakas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *