Visi puikiai suprantame, jog žiemai pasibaigus ateina kitas sezonas. Tai pavasaris, kuris kitaip gali būti vadinamas atbudimo laikotarpiu, tad šiame straipsnyje aptarsime patarimus, kurie galėtų padėti naujojo laikotarpio darbams atlikti.
Pradėkime nuo sodo tvarkymo darbų. Apžiūrėkite krūmų ir medžių šakas, galimas daiktas, jog kai kurios bus nušalusios ar nulūžinėjusios. Tad pats metas šių šakų pašalinimui. Tokiu būdu Jūsų augalai geriau derės pavasarį ir kitus sezonus. Taip pat svarbu pašalinti praėjusių metų lapiją nuo daugiamečių augalų, nes jie kiek trukdo naujųjų lapelių augimui ir brendimui. Derėtų pasirūpinti ir bendru vaizdu (ne tik augalais). Atkreipkite dėmesį į tvoras bei žiemai lauke paliktas kopėčias, gali būti, jog joms reikia remonto.
Po sutvarkymo galite užsiimti reikiamų medžiagų, sėklų bei įrankių sąrašo sudarymui. Puikiai žinome, jog rutina kiek pabosta, tad jei nusprendėte, kad norite kažko naujo, galite tai pritaikyti ir savo daržui. Išbandykite naujas augalų rūšis. Pavasaris yra puikus metas tiek vienmečių, tiek daugiamečių augalų sodinimui.
Daugėlis turime žaliuosius plotelius (pieveles), kurios po šaltojo metų laikotarpio būna kiek suniokotos. Jų tvarkymui yra keletas specialių įrankių, kuriuos galite įsigyti artimiausioje sodo prekių parduotuvėje arba pasiskolinti iš kaimyno. O jei reikiamus įrankius turite, derėtų patikrinti ar jų stovis vis dar geras, galbūt reikalingas ašmenų galandymas ar tepalų papildymas. Taip pat, kalbant apie vejos reabilitaciją svarbu paminėti, jog prieš naudojant įvairius įrankius, būtina išrinkti šiukšles, vėjo suneštas šakeles ar po žiemos užsilikusius akmenėlius. Tokiu būdu apsaugosite naudojamus įrankius nuo jų sugadinimo.
Išsirinkę ir įsigiję augalų sėklų žvilgtelėkite į kitą pakuotės pusę. Dažniausiai ten būna parašyta, kokio rūgštingumo žemė yra reikalinga pasirinktos rūšies augalėliams. Tad prieš sodindami patikrinkite žemės pH. Yra įvairiausių trąšų, kurios padės pasiekti reikiamą lygį.
Tinkamai paruoškite ir patį daržą. Kai tik įšalas paliks žemę pradėkite jos tvarkymą. Pirmiausia išrinkite akmenėlius, šakeles bei kitas žiemos suneštas nuolaužas. Vėliau žemės paviršių padenkite maždaug keturių colių storio komposto sluoksniu ir supūrenkite žemę dešimties- dvylikos colių gylije. Tokiu būdu būsimi augalų namai bus išties praturtinti naudingomis medžiagomis.
Paruošę žemę galite pradėti ir patį sodinimą. Žinoma, ne į lauke paruoštą žemę, o į mažučius vazonėlius, kuriuos laikysite namuose. Geriausiai tam tinka kartoniniai kubo formos vazonėliai, kuriuose pasodinsite norimus augalus. O atšilus temperatūrai užaugintus augalėlius galėsite sodinti į žemę jų neišimdami, nes ekologiškasis kartonas itin greit yra bei nesudaro užtvarų augalo šaknų sistemos didėjimui bei platėjimui. Dažniausiai tokiu būdų yra paruošiami pomidorų, agurkų bei paprikų daigeliai. Kadangi augalas jau būna išdygęs, nereikia laukti, kol jis pradės augti ir taip yra paankstinamas derliaus derėjimo laikas. Taip pat yra pastebėta, jog daigeliai, kurie yra namų viduje, gauna daug daugiau dėmesio, nei lauke augantieji. Tad tai puikus šansas duoti gerą augimo pradžią.
2 comments for “Sodininko patarimai pavasario darbų klausimu”