Patarimai, kaip įsirengti šiltnamį patiems

Artėjant šiltajam sezonui, daugelis susimąsto apie šiltnamio statybas – šis statinys leidžia dar ilgiau mėgautis gardžiu derliumi. Nors dabar galima įsigyti iš karto sukomplektuotus šiltnamius, vis dar atsiranda tokių, kurie nusprendžia juos pasistatyti patys. Jei dėl vienų ar kitų priežasčių tokio projekto nusprendėte imtis ir Jūs, jį sėkmingai įgyvendinti padės žemiau pateikti patarimai.

šiltnamis sode

Išsirinkite tinkamiausią vietą

Gali būti, kad darže turite ribotą plotą šiam statiniui – tuomet daug opcijų šiuo atveju neturėsite. Tačiau jei šiltnamio vietą galite šiek tiek koreguoti, vertėtų paisyti tam tikrų rekomendacijų. Pavyzdžiui, patariama pasirinkti tokią kryptį, kad saulės spinduliai sodinius apšviestų ryte – taip šiltnamis greičiau įšils, o augalai išvengs dieninės kaitros ir rytinių šalnų.

Taip pat turėtumėte vengti pavėsio – nesirinkite tokios vietos, šalia kurios stovi aukšti objektai ar auga medžiai. Išimtis taikoma vyšnioms ir slyvoms, kurios pavasarį dar neturi saulės užstojančių lapų, o vasarą gali pasaugoti nuo pernelyg kaitrių jos spindulių. Įvertinkite ir dirvožemį: jei įmanoma, venkite sunkių ir molingų žemės plotų, nes kitu atveju juos turėsite pakeisti.

Paruoškite pagrindines konstrukcijas

Šiuo atveju paprasčiausia įsigyti polietileno vamzdžius, kurie taps šio statinio pagrindu. Vietoje, kurioje statysite šiltnamį, reikėtų sukasti ir išlyginti žemę – tuomet bus galima vienas priešais kitą sukalti kuolus, ant kurių užmausite nusipirktus polietileninius vamzdžius. Juos turėtumėte sutvirtinti pasitelkę ilgesnę lentą, prie jos iš abiejų šonų prisukdami vamzdžius ilgais varžtais. Tokį patį sutvirtinimą reikėtų padaryti ne tik šonuose, bet ir per vidurį, aukščiausiame taške.

Pasirūpinkite angomis

Geriausia šiltnamį aprūpinti dvejomis angomis – durimis ir langeliu, kuris leis pašalinti drėgmės perteklių ar išprašyti nekviestus vabzdžius. Patariama šį statinį statyti taip, kad duris galėtumėte atverti pietų kryptimi: taip augalai gaus pakankamą kiekį saulės spindulių. Tuo tarpu langelis turėtų būti priešingoje pusėje. Šiuos šiltnamių priedus galėsite įsigyti atskirai, tačiau svarbiausia paruošti jiems vietas konstrukcijoje – tai padarysite į žemę statmenai įkaldami kuolus. Durims reikės vieno, o langui – dviejų skersinių, kad galėtumėte suformuoti rėmą.

Tuomet bus galima pagalvoti ir apie lysvių formavimą. Joms galite panaudoti plonesnes lentas, kurias turėtumėte nuvesti nuo vieno rėmo iki kito, įkalant nedidelius kuolelius. Lentų prireiks ir kraštuose, kad galėtumėte pripilti žemės ir trąšų. Atlikus šį darbą, bus galima pasirūpinti žemėmis.

Uždenkite pasirinktą dangą

Tuomet, kai karkasas jau bus pilnai įrengtas, beliks jį uždengti. Tam dažniausiai pasirenkama plėvelė šiltnamiui, kuri pasižymi itin gera kaina. Geriausia, jei ji bus vientisa ir pavyks išvengti klijavimų ar sudūrimų – taip galėsite užtikrinti jos ilgaamžiškumą. Tokią plėvelę kartu su plonomis lentelėmis reikėtų priveržti prie prieš tai pritvirtintų lentų. Apačioje reikėtų palikti keliolika centimetrų – šią plėvelės dalį turėtumėte pakasti po žeme. Karkaso padengimui galite naudoti ir polikarbonato lakštus: nors procesas bus sudėtingesnis, tokia danga bus ilgaamžiškesnė ir puikiai išlaikys šilumą.

Apsvarstykite šiltlysvių kandidatūrą

Tais atvejais, kai darže nėra pakankamai vietos šiltnamiui, tačiau vis vien norisi mėgautis jo privalumais, ypač praverčia šiltlysvės. Šiuo atveju ir vėlgi galite atskirai įsigyti jų lankus ir plėveles, arba pirkti jau sukomplektuotus modelius – tarp jų rasite ir pakeltų šiltlysvių, kurias bus galima pastatyti bet kurioje vietoje. Platus jų pasirinkimas pateikiamas Pigu.lt el. parduotuvėje.

Vadovaudamiesi šiais patarimais, turėtumėte pakankamai lengvai patys įsirengti šiltnamį. Tačiau jei darbai pasirodys pernelyg sudėtingi, apžiūrėkite tuos, kurie yra prekyboje – jų kainų skirtumai dažniausiai nėra labai ženklūs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *