Kaip aptverti sklypą ?

Šaltasis metų laikotarpis lyg ir eina į pabaigą, tačiau žemę kaustantis įšalas dar neketina trauktis. Tad ir sodo darbams dar ankstoka. Žinoma, galite eiti tvarkyti žiemos padarytą netvarką, tačiau su šiais darbais ilgai netruksite. Tad jei nežinote ką daryti, pagalvokite apie sklypo aptvėrimą. Yra du variantai: Jūsų sklypas aptvertas arba ne. Nuo to priklauso ir tolimesni veiksmai.
Jei esate neseniai įsikūrę savąjį žemės lopinėlį ir praėjusiais metais nespėjote pasirūpinti tvora, dabar pats metas pradėti mąstyti šiuo klausimu. Žinoma, niekas nesako griebti kastuvą ir vielinės tvoros gabalą bei bėgti ir įkasti jo į žemę. Pirmiausia derėtų apgalvoti ką darysite, tuomet kaip darysite. Taigi pradėkime nuo planavimo. Ar kada susimąstėte, kokia tvora Jums tiktų ir patiktų? Juk sakoma, kad kokia tvora, toks ir pirmas įspūdis. O juk visi norime, kad jis būtų geras… Svarbu tai, jog būtų suderinti du komponentai: norai ir galimybės.
Nustatykite apytikslę sumą, kurią galite skirti šiai sričiai. Priklausomai nuo pinigų sumos galite rinktis ir tvorą. Jei Jus tenkina paprastesnis variantas, kuomet tvorą reikės įtvirtinti pačiam ir ji bus iš parduotuvės, tuomet gerokai sutaupysite. O jei Jums ir Jūsų namiškiams svarbus unikalumas- geriausia būtų kreiptis į specialistus, kurie užsiėma tvorų gamyba. Juos išsikvietę galėsite pamatyti pavyzdžių ir išsirinkti aktualiausią. Pasiūla ir pasirinkimo plotmė itin didžiulė, tad nesirinkite pirmosios patikusios tvoros. Gali būtų, jog pakalbėję su kita meistrų grupe suderėsite, jog tas pats darbas bus atliktas daug pigiau ir greičiau.
Taip pat svarbus dalykas yra derinimas. Jei sodas yra tiesiog apsodintas žemės sklypelis, žavingiausiai atrodo medinių lentelių tvoros. O jeigu kalbame apie plotą, kuris yra aplink gyvenamąjį namą, tuomet būtų šaunu, jei tvoros dizainą derintumėte prie namo išvaizdos. Tarkim, jei namas yra medinis, galite svarstyti ar norite būstą išskirti ar sulieti su aplinka. Be abejo atsižvelkite į namo dydį ir ištaigumą. Turėdami mažesnį namą, rinkitės kuklesnę tvorą. Kitu atveju vaizdas gali būti kiek keistas. Žinoma, pasitaiko ir išimčių.
Galimas atvejas, jog tvorą jau turite aptvėrę. Bet ar esate įsitikinę, jog jos stovis dar vis geras ir ji dar vis tokia patraukli, kokia buvo ankščiau? Jei taip- puiku. O jei ne, tuomet dabar pats metas apgalvoti kaip ją patobulinti. Jei Jūsų tvora yra geležinė, galimas daiktas, jog ją užpuolė rūdys, tad nepakenktu jų nuvalymas ir perdažymas. Taip pat, galite turėti ir medinę tvorą. Šią rūšį ne pro šalį perlakuoti. Jeigu tai padarėte praėjusį sezoną, galite pasirūpinti ir tvoros atgyvinimu ar atnaujinimu. Yra įvairiausių medžio dažų, kurių pagalba Jūsų tvora gali tapti unikalia ir spindinčia. Tereikia šiektiek fantazijos ir drąsos savo mintis išreikšti realybėje.
Tad nesvarbu, jog lauke dar vėsu, planuoti pavasario darbus ir įsigyti jų atlikimui reikalingas medžiagas tikrai ne per anksti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *