Kaip papuošti sodą

Sodo statyba yra įdomus ir kūrybingas darbas. Pirmiausia išrinkite sodui vietą. Jums taip pat reikės išsirinkti medžius, kuriuos norėsite pasodinti. Tai turėtų būti nereiklūs mūsų klimatui medžiai: obelys, kriaušės, slyvos, vyšnios. Pasodinkite keturias obelis kiekviename sodo kampe, o aplink galite pasodinti arba vyšnias, arba slyvas, o galite jas ir pamaišyti. Kai medžiai paaugs, vyšnių ir slyvų maži medeliai primins gyvatvorę.

Jeigu pasodinote obelis sodo kampuose, o iš kraštų apsodinote kaulavaisiniais, jūsų sode liko vietos viduryje. Čia reikėtų padaryti kąį nors ypatingo, tačiau tai neturėtų būti pasodintas medis arba krūmas. Tai galėtų būti  koks nors dekoratyvus akcentas, pavyzdžiui, nedidelis tvenkinukas, fontanėlis ar originalus akmenų sodelis.

Galite pabandyti savo sodo aplinką papuošti fontanėliu, tačiau tam pirmiausia reikės įsigyti statybinių medžiagų. Šiam darbui jums reikės kelių metrų sodo žarnos, pasirinkto dydžio akmenų ir siurblio. Viską įsigiję galite pradėti dekoratyvinio fontanėlio statybos darbus.

Taigi, sudėkite didesnius akmenis tokia forma, kokia jums patinka. Kai nutarsite kaip sudėlioti akmenis fontanui, jums reikės kiaurai pragręžti skylę pačiame viršutiniame akmenyje. Pro tą akmenyje padarytą skylę prakiškite sodo žarną, per kurią fontanui tekės vanduo. Galima pragręžti skylę pačioje akmens viršūnėje, tada vanduo tekės per visą akmenį.

Toliau iškaskite nedidelį griovį aplink fontanėlį ir padarykite ten betoninę tvorelę. Šis griovelis reikalingas tam, kad padaryti kelią vandens nubėgimui. To nepadarius, aplink fontanėlį visuomet bus purvas.

Viską parengus belieka prijungti sodo žarną prie siurbliuko ir paleisti vandenį. Fontanėlį galima apšviesti arba papuošti įvairiaspalviais stikliniais akmenukais.

Kad ateityje sodo aplinkos negadintų nereikalingos žolės ir kiti augalai, reikia pasėti specialią žolę sodo pievelei. Jums reikės sukasti visą sodą ir tik tada pasėti šią žolę. Išaugusi ši žolė labai puošia sodo aplinką, o auga ji taip tankiai, kad neleis išaugti jokiam kitam priklydusiam augalui.

Norint dar labiau išpuoselėti sodo aplinką, galima išdėstyti norimose vietose plokščių akmenų takelius arba pasigaminti juos iš betono bei kitų jūsų pasirinktų priemaišų. Bet apie tai pakalbėsime kitame straipsnyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *