Akmenys jūsų sode

Akmenų sodai labai populiarūs Rytų šalyse. Tačiau ir savo sode galima puikiausiai įsirengti originalų akmenų sodą, kuris itin papuoš ir paįvairins sodo aplinką.

Akmenų sodas – tai gėlių ir kitų sodo augalų sodinimo forma, kuri itin dera su dekoratyviniais akmenimis. Akmenų ir augalų, gyvos ir negyvos gamtos santykis tokiuose gėlių soduose gali  būti labai įvairus. Tokia apželdinimo forma leidžia pabrėžti atskirų augalų grožį, jų žiedų formą arba  akmenų ir lapų tekstūrą. Augalai akmenų sodui parenkami nepriklausomai nuo augalų kilmės.

Kraštovaizdžio akmenų sodas –  vienas iš šiuolaikinio akmenų sodo stilių. Jis ne tik atitinka naują estetiką ir architektūrą, bet, kas svarbiausia, suteikia augalams pačias geriausias ir kuo įvairesnes augimo sąlygas. Tokio stiliaus didesnis akmenų sodas gali apjungti į vieną kompoziciją skirtingų uolienų elementus: tarpeklių, įdubų, plynaukščių, skaldos šlaitų, vandens krioklių, kitaip sakant, tų gamtos kampelių, kur geriausiai jaučiasi kalnuotų vietovių augalai. Šių elementų kombinacija ir vieno iš elementų dominavimas šioje kompozicijoje priklauso nuo sodo vietovės reljefo ypatumų ir sodo išmatavimų.

Patogiausia tokį akmenų sodą statyti  šalia natūralaus šlaito.  Po šiuo sodu galima sukurti kažką panašaus į kalnų lygumą arba kalnų pievą, o ant paties šlaito padaryti terasas,  papuoštas vandens arba sausu kriokliu. Svarbu išlaikyti saiko jausmą ir kompozicijos neperkrauti pernelyg efektingais elementais: akmenų krūvomis, fontanais ir kriokliais. Žinoma, tokį sudėtingą kombinuotą akmenų sodą galima sukurti tik pakankamai didelėje erdvėje. Nesant didesnės sodo teritorijos, tokio tipo akmenų sodą  galima pastatyti apsiribojant tik vienu kalnų kraštovaizdžio elementu,  pagal pasirinkto s vietos reljefą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *