Arbatžolės gali tapti Jūsų sodo puošmena

Ir taip yra aišku, jog kiekvieno žmogaus organizmui yra gyvybiškai būtinas vanduo. Tai vienas svarbiausių mūsų kūno elementų. O juo labiau artėjant šiltam metų laikui turėtume pasirūpinti didesniais skysčių šaltiniais. Vienu iš jų gali tapti arbata. Be abejonės karštą vasaros dieną šilta arbata gundo tik retą žmogų, tačiau šalta – traukia daugelį. Tad šiandien kalbėsime būtent apie tai, kaip galime suderinti naudą kūnui ir sodą.

Šie du dalykai itin dera, kai kalbama apie gydomųjų žolelių auginimą. Juk ir taip visi žinome, jog susirgus gripu arba peršalus daugelis mamų bei močiučių lekią į vaistinę įsigyti čiobrelių. O tokiu atveju, kai labai pavargsta ar paskausta akys – žmonės renkasi gerai pažįstamas ramunėles. Ką jau kalbėti apie nuostabų mėtinės arbatos skonį… Tad norime pasiūlyti pasisodinti minėtųjų augalų ir jiems nužydėjus iš lapelių išsivirti arbatos. Jų galite prisidžiovinti ir žiemai. O taip ne tik būsite užtikrinti, kad naudojate chemiškai neapdorotas žoleles, bet ir neišleisite tam tikros sumos pinigų jų įsigijimui. Yra pastebėta, jog vaistinėse būtent šiems produktams yra užkeliami dideli antkainiai.

Dar vienas aspektas, kuris itin nuostabus auginant gydomasias žoleles – tai jų žiedeliai. Ramunėlės žydi baltai, o čiobreliai violetiniai. Šios dvi spalvos gali prisidėti prie naujo Jūsų sodo dizaino kūrimo arba senojo tobulinimo. Visi puikiai žinome, jog yra patariama derinti skirtingų pusių atspalvių spektro spalvas. Tad pasieksite tikrai nuostabų vaizdą, jei šalia pasodinsite geltonas našlaites ir violetinius smulkius žiedelius auginančius čiobrelius. Patariame derintu būtent šias dvi gėlių rūšis, nes jų panašus aukštis ir taip pavyks išvengti betvarkės ar bent jau netvarkingo sodo įvaizdžio.

Taip pat, yra pastebėta, jog būtent čiobreliai yra tie augalai, kurie gamina didelį kiekį nektaro, kuris vasaros metu itin traukia bites. Atsižvelgdami į šį pastebėjimą patariame jas sodinti ten, kur labai daug nevaikštote. Tokiu būdu sumažinsite bičių įgėlimo galimybės.

Priklausomai nuo pasirinktų žolelių, skirtingai reikia jas ir apdoroti. Gal ne apdoroti, bet paruošti tolemesniam sandėliavimui ir vartojimui. Jei nusprendėte, jog rudenį ir žiemą norėsite gerti ramunėlių arbatą, Jums reikės ne ko kito, o būtent jų žiedelių. Sugalvoję peršalimą gydyti savo užaugintų čiobrelių arbata – turėtumėte naudoti tiek žiedelius, tiek lapelius. O norėdami pasakiško skonio ir kvapo mėtų arbatos – tiesiog nuskinkite užaugusius lapelius. Ir visai nesvarbu, kurį iš trijų minėtų augalėlių pasirinksite, esmė tokia, jog reikia nuskinti minėtus objektus (žiedus arba lapelius) ir juos sudžiovinti. Tuomet sudėti į tam tikrus paketėlius ir laukti, kol pajusite poreikį. Sandėliavimui ir laikymui ypač tinka popieriniai maišeliai. Būtent per juos arbatžolės galės laisvai kvėpuoti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *