Akmenys sode gali tapti puošmena

Akmuo – tai itin kietas riedulys, kuris Jūsų žemėje atsidūrė daug ankščiau, nei gimėte Jūs… Yra pastebėta, jog dažniausiai akmenys sodininkams trukdo, nes neleidžia augti pasirinktiems augalams. Ši problema ypatingai aktuali tiems, kurių didžiąją sodo dalį užima darbas. Vienaip ar kitaip, šiandien nusprendėme pasiūlyti pažvelgti į akmenis bei akmenėlius kiek kitu kampu.

Mūsų siūlymas yra itin naudingas tiems, kurie jaučia palankumą akmenims arba tiems, kurių žemės lopinėlis yra nusėtas akmenimis. Tiek vieni, tiek kiti žmonės turbūt sutiks, jog tikrai nesunkiai galima pasinaudoti ir riedulių teikiamais privalumais. Vienas iš jų – pasitelkus į pagalba akmenis komponuoti savo sodo vaizdą. Nesuprantate, kaip prie dizaino gali prisidėti šie sunkūs ir nereikalingi daiktai? Ogi labai paprastai.

Visų pirma, jų pagalba galite užpildyti tuos plotus, kuriuose ne itin sėkmingai auga net ir nereiklūs augalai. Ši problema dažna ten, kur daugiau nei pusę dienos žemės paviršių dengia pavėsis. Vienas iš pavyzdžių galėtų būti aukštos tvoros papėdė, kurioje ne itin vešliai auga net paprasčiausi dobilai… Išeitis, kaip ir visada, yra. Pasirinkite akmenėlių ir iš jų sudėliokite įvairių formų raštus, o tarp jų pasodinkite pačių paprasčiausių gėlių. Ypač tinkamos tos, kurios jaučia palankumą pavėsiui bei nereikalauja šilumos. Štai ir užėmėte neperspektyvią savojo sklypo dalį.

Taip pat, dažna problema tampa tvoros pasirinkimas. Vienas iš jos sprendimų gali būti taip pat jau minėtieji akmenys. Jie gali praversti tiek tvoros pamatams (maišant su betonu), tiek tvoros dalių ar net jos visos dekoravimui. Jei neįsivaizduojate, kaip tai galėtų atrodyti, keletas pavyzdžių yra pateikta nuotraukose. Žinoma, vargu ar visiškai nežinant technikos ir reikiamų medžiagų pavyks pačiam pastatyti ne itin kasdienišką tvorą. Tačiau galite pasiteirauti patarimų iš netoliese gyvenančių kaimynų, nes bent vienas žmogus sodų bendrijoje turėtų būti išbandęs šį metodą. Taip pat, ne ką prastesnis variantas būtų ieškoti informacijos internete arba knygose. Manote, jog nepajėgsite įveikti problemos ir turėdami informacijos? Tai ne bėda. Juk yra daug bendrovių, kurios užsiima tvorų statymų. Tad paprašę jų pagalbos turėtumėte sulaukti tikrai ne prasto vaizdo. Žinoma, tai kainuos šiokią tokią sumą pinigų, tačiau ir kitiems būdams išleistumėte panašų kiekį…

Vienaip ar kitaip, yra tiesiog nuostabu, kai žmogus sugeba į problemas pažvelgti kūrybiškai ir šiek tiek pafantazuoti. Tuomet jos tampa daug lengviau išsprendžiamos bei rezultatai gali būti itin džiuginantys. Taip pat yra ir su soduose ar kituose žemės sklypuose randamais akmenimis. Tik nuo Jūsų priklauso, kurį variantą pasirinksite: ar akmenėlius ir toliau keiksite bei mėtysite per tvorą, ar pasitelksite kūrybiškumą bei sukursite kažką unikalaus ir kerinčio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *