Braškių auginimas vazonuose

Braškės yra daugelio sodininkų mėgiami augalai. Ir tai visiškai normalu, nes jos yra lengvai dauginamos bei veda gerą derlių. O juo labiau, jog tikriausiai visi Jūsų šeimos nariai neatsisako braškių su pienu arba tik ką sutrintų uogų ant karštų lietinių. Vienaip ar kitaip, yra daugybė priežasčių, kodėl veisiame braškes. Vieni jas augina pardavimui ir iš to daro savotišką verslą, o kiti – tiesiog vertina kokybę ir skonį. Juk visi puikiai žinome, jog pačių užsiaugintos braškės bus daug skanesnės nei tos, kurias įsigysime parduotuvėse. Tad šiandien nusprendėme pasiūlyti kiek kitokį braškių sodinimo būdą.

Neįsivaizduojate, koks jis galėtų būti? Ogi labai paprastas ir nesudėtingas. Tai minėtosios uogų rūšies veisimas vazonuose. Tikriausiai skamba kiek egzotiškai bei kiek neįprastai ir tai visai normalu, nes Lietuvoje, priešingai nei daugelyje Europos šalių, šis braškių auginimas dar nėra itin paplitęs. Tad nusprendę išbandyti kažką naujo bei nustebinti tiek save, tiek kitus – pasirinkote tinkamą kelią.

Jums prireiks braškių daigų, žemės bei specialaus šios rūšies uogų sodinimui skirto vazono. Dabar aptarsime, kur visus reikiamus elementus galite įsigyti. Yra trys variantai. Pirmasis – įvairiausios sodininkų mugėse, kur pasitaiko visko, nuo daigų iki vazonų. Tad jei žinote, jog ne už ilgo laiko tarpo Jūsų rajone bus rengiama sodininkų mugė – pasinaudokite jos teikiamais privalumais ir įsigykite viską vienoje vietoje. Taip pat vienas iš variantų būtų sodo prekių parduotuvėse, tačiau jose tikriausiai rasite tik žemės ir vazoną. Logiška, jog augalų daigus pardavinėti ne itin pelninga, tad šios įstaigos tuo ir neužsiima. Tačiau nederėtų nusiminti, nes daigų rasti lengviausia. Jų turėtų būti tiek Jūsų (tinka praėjusių metų daigai), tiek Jūsų kaimyno sode. Tad galite įvykdyti abipusius mainus ir neišleidę pinigų gauti reikalingo komponento – braškių daigų. Toks gavimas yra vienas palankiausių, nes jau žinote, kokią braškių rūšį turėsite, o ne bandote kažką naujo. Žinoma, tai priklauso ir nuo žmogaus požiūrio. Visiškai laisva valia galite rinktis ar sodinti naują, ar išbandytą veislę.

Ir galiausiai apie patį sodinimą, kuris vargu ar sukels papildomų nesklandumų, nes yra itin lengvas. Pirmiausia turėtumėte į vazoną suberti žemes. Tuomet angose esančioje žemėje padaryti duobeles ir ten įdėti braškės daigą. Tada jį apsupti žeme ir viskas. Jei kyla klausimas, į kokio gylio duobeles reikėtų sodinti, reikėtų paminėti, jog viskas priklauso nuo daigo šaknų. Daigeliai dažniausiai būna labai aiškūs: pusė žalio (stiebelis) ir pusė rudo (šaknys). Tad žeme užklotos turėtų būti tik šaknys. Štai ir viskas. Beliko palaistyti ir darbas atliktas.

Belieka palinkėti sėkmės naujuose sodo interjero detalių paieškose. O turbūt sutiksite, jog viena iš jų gali tapti braškių vazonas. Juo labiau, jog jis ne tik puoš, bet ir augins visų pamėgtas uogas.

♦ Braškių veislės
♦ Braškių genėjimas

♦ Braškių sodinimas
♦ Braškių auginimas
♦ Braškių ligos

  4 comments for “Braškių auginimas vazonuose

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *