Pasitelkite spalvų magija

Šių dienų pasaulis vis labiau užimamas milžiniškų pilkų atspalvių daugiabučių namų ir vis mažiau vietos skiriama žmogaus individualumui bei fantazijos ir kūrybiškumo lavinimui. Tad galime pasidžiaugti, kad bent jau sodininkai turi didesnį plotelį, kuriame gali atskleisti tikrąjį „aš”. Svarbu paminėti, jog šiam tikslui galite naudoti itin įvairias priemones. Niekas nedraudžia rinktis skirtingus augalus, namo tipą ar tvorą bei takeli0 trinkeles. Tačiau šį kartą siūlome pažvelgti į sodo dizaino sukūrimą kiek kitu kampu.

Siūlome į pagalbą pasitelkti spalvas ir pasiekti itin puikų rezultatą. Būtent jų pagalba galite išryškinti tas sodo vietas, kurias norite, ir palikti užantyje tas, į kurias nenorite kreipti dėmesio. Taip pat, yra pastebėta, jog itin šaunus rezultatas gaunamas derinant priešingas spalvų paletės spalvas (ji pateikta paveikslėlyje). Galite rinktis tokius derinius kaip raudona ir žalia, morkinė bei mėlyna ar geltona ir violetinė. Tuomet gautu rezultatu nustebinsite ne tik save, bet ir kaimynus. O tuo pačiu parodysite, jog turite ir šiokį tokį nusimanymą apie dizaino detalių derinimą.

Vienu iš paprasčiausiai pasiekiamu spalvų spektro žaismo vietų gali tapti gėlynai, kuriuos taip mėgsta tiek pradedančios, tiek jau patirtį turinčios sodininkės. Kad ir pasirinkę pačias paprasčiausias ir ne daug priežiūros reikalaujančias gėles (pavyzdžiui našlaites) ir sužaidę jų spalvų bei atspalvių kontrastais, galite į savo sodo erdvę įnešti šiokio tokio unikalumo bei subtilumo.

Mąstote, kas dar ne gėlių galėtų žaižaruoti spalvomis? Ogi įvairiausi lauko baldai bei vazonai. Siūlome rinktis kiek neįprastas  ir palikti visiems gerai pažįstamas (baltą ir rudą) baldų spalvas. Kad ir paprasčiausias stalas ar kėdės gali tapti savotišku akcentu. Tereikia šiuos komponentus priderinti prie bendrojo sklypo dizaino. Jei nusprendėte, jog sode vyraus šaltos spalvos ir akmens masės galia, Jums tiks pilki tonai. O nusprendę, jog vasarą reikia džiaugtis ir pasidžiaugti ryškumu bei spalvų margumyne galite burti su ryškesnėmis spalvomis (raudona, geltona, salotinė ar žydra).

Šis pasiūlymas itin tinkamas vaikams. Nežinote kodėl? Atsakymas labai paprastas. Ogi būtent vaikai yra žaismingumo ir spalvų mėgėjai, tad galite paįvairinti savo rutiną bei kartu su savo atžala sukurti kažką unikalaus ir nepaprasto. Tokiu būdu ne tik lavinsite savo ir vaiko fantaziją, bet ir sustiprinsite jus siejantį ryšį. Juk visuomet gerai praleistą laiką primins vasaros popietę žolyne besipuikuojantys ornamentuoti vazonai ar lauko baldai.

Spalvos – tai vienas iš būdų, kuris žmogui leidžia atskleisti savo unikalumą bei prisiminti vaikystę. Tad neatsisakykite taip lengvai prieinamo naujo potyrio ir atskleiskite save kurdami ateinančiojo sezono sklypo dizainą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *