Dekupažo mada nėra svetima ir sode

Jei ankščiau neteko susidurti ar bent jau girdėti šio pavadinimo, turbūt svarstote, kas tai galėtų būti. Vardan aiškumo galime pasakyti, jog tai yra vienas iš daugėlio meno reiškimo būdų. Vieni renkasi siuvimą, kiti – mezgimą, treti – siuvinėjimą, o ketvirti – dekupažą. Dažniausiai tam tikros srities pasirinkimui įtakos turi daug faktorių: žmogaus lytis, turimo laisvo laiko kiekis, kūrybiškumas bei kruopštumas. Kuomet mezgimas ar siuvinėjimas yra žinomas itin senai, dekupažas dabar lyg mados viršūnėje ir sulaukia vis didesnio žmonių dėmesio. Į pagalbą pasitelkę šią meno reiškimo formą galite susikurti tiesiog kerinčių papuošalų (apyrankių, auskarų, karolių). Tačiau apsiriboti vien minėtomins gėrybėmis nepatariame, nes tokiu atveju galite greit pritrūkti idėjų ir tuo nebesidomėti. Tad šį kartą siūlome dekupažo pagalba sukurti tam tikrus unikalius daiktus, kurie galėtų užimti vietą Jūsų sode.

Ir visai nesvarbu ar ankščiau esate užsiiminėję šiuo menu, ar ne. Nepaisant turimos ar neturimos patirties galite nesunkiai galite susikurti unikalių sodo dizaino detalių. Neįsivaizduojate, kas tai galėtų būti? Atsakymas labai paprastas – tai įvairūs vazonai, spalvingi bei raštuoti akmenys, šiltnamio rėmai ar kibirai ir laistytuvai.

Pagrindinė esmė yra labai paprasta. Priemonės priklauso nuo norimo rezultato. Tarkim norėdami pasigaminti originalų gėlių vazoną, turėtumėte įsigyti servetėlių, klijų, vazono, teptuko bei lako. Pirmiausia reikia pasirūpinti, jog vazonas būtų švarus. Tuomet mąstyti apie jo puošimą. Tad pasiėmę servetėlę pasilikite tik raštuotą (viršutinį sluoksnį), nes likusi medžiaga vargu ar bus reikalinga. Tada reikia pasiruošti klijus. Jei nenorite išleisti didelio lėšų kiekio, galite tenkintis ir paprasčiausiu lipalu. Jį praskiesti su vandeniu maždaug 1:3. Ir gautu mišiniu sudrėkinti ant vazono priglaustą servetėlę. Klijų gailėti nederėtų, nes kuo mažiau jų bus, tuo daugiau šansų, jog servetėlė neprikibs. Po šio darbo patariama rankdarbį palikti namuose arba saulėtoje vietoje, kad išdžiūtų. Įsitikinę, jog vazonas ir užklijuotoji servetėlė gerai prikibo galite darbuotis tolėliau. Tai yra užlakuoti. Neatkreipę dėmesio į šį aspektą ir palikę vazoną lauke galite itin nusivilti po atėjusio lietaus, nes Jūsų triūsas bus tiesiog nuplautas žemėn. Tad būtina gautąjį darbelį užlakuoti. Laką nesunkiai turėtumėte rasti tiek sodo, tiek namų apyvokos prekių parduotuvėse.

Be abejonės yra įvairiausių specialių ir sudėtingesnių dekupažo metodų, kurių pagalba gaunami dar gražesni darbai. Tačiau juos rinktis patariama pradėjus nuo paprastesnių, tokių kaip vazono dailinimas. Nes tik dedant žingsnį po žingsnio būsite patenkinti gautuoju rezultatu. Ir visai nesvarbu, ką dailinti nusprendėte (ar vazoną, ar šiltnamio rėmą, ar akmenėlius, kurie gali tapti dizaino dalimi), pagrindinė esmė išlieka ta pati. Tad belieka palinkėti sėkmės kūrybiškai puošiant ir atnaujinant savojo sodo erdvę.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *