Leiskime vaikams padėti dirbant sode

Sodininkystė yra lyg magija, kuri užburia tiek jaunus, tiek senus. Mažytis lopinėlis žemės, nedidelis kiekis vandens ir šiek tiek dėmesio bei laiko, o rezultatas- išaugęs daigelis ar stiebelis. Juk tai išties nuostabu ir žavinga. Pasitelkę šį stebuklą galite sudominti ir mažąjį savo šeimos narį bei tokiu būdu paįvairinti jo vaikystę dar nepatirtais ir nežinomais pojūčiais ar jausmais. Šitaip ne tik supažindinsite vaiką su naujais pojūčiais, bet tuo pačiu ir ugdysite jo atsakomybės jausmą.

Visi puikiai žinome, kad jau nuo mažumės atžaloms geriausiu pavyzdžiu yra tėvai. Tad kodėl nepažaidus sode? Kai mama juokiasi ir šypsosi sodindama augalus ar atlikdama kitus sodo darbus, vaikas iškart supranta, jog tai yra smagu. Parodykite savo susidomėjimą ir susižavėjimą pamatę pirmuosius obelų ar vyšnių žiedus. Pasimėgaukite pirmu sunokusiu pomidoru bei kartu eikite ieškoti parišimų tik ką išdygusiems žirnių daigeliams. Taip ne tik skatinsite vaiką domėtis gamta, būti lauke, bet ir savo rūtiną padarysite kiek įdomesnę, pozityvesnę.

Taip pat, galite plėsti ir biologines žinias pasakodami vaikui apie daržovių, gėlių ar vaisių bei uogų augimą. Mokslininkai yra ištyrę, jog didžiausią efektą bei įspūdį mažiesiems palieka tie augalai, kurie veda vaisius, nes tuomet jie pamato sodininkystės prasmę. Jie mėgsta matyti augalo vystimasį.

Norėdami pasiekti geresnių rezultatų leiskite viską daryti pačiam vaikui. Galite tariamai suskirstyti sodą į dvi dalis: viena mažojo šeimos nario, o kita Jūsų. Tuomet darytumėte viską tą patį, vaikas turėtų iš ko mokytis, bet tuo pačiu ir galėtų praktikuotis pats. Tokiu būdu būtų išmokstama ne tik teorinė, bet ir praktinė dalis. Tad ir nauda būtų dviguba. Žinoma, nereikia tikėtis, jog viskas eisis kaip sviestu patepta, juk pirmas blynas visuomet prisvilęs. Tačiau su pagalba juk viskas yra įmanoma. Svarbiausia nenuleisti rankų.

Kulinarė Eimė Kober pasakojo, jog savo vaiką sodininkyste sudomino gamindama. Viskas prasidėjo tuomet, kai mama vakarienei pagamino gaivias daržovių salotas, kurios itin skanios. Tuomet vaikui parūpo, kodėl jos tokios. Taip buvo pradėtas bendro sodo kūrimas.

Mūsų mažieji nemėgsta, kuomet jiems pamokslaujama, tad jei nuspręsite juos barti už netinkamai atliktą darbą, gali būti, jog vaiko į sodą jau ir nebeis pritraukti. Tokiu atveju jam ši vieta gali sietis su neteisingumu ir pykčiu. Daug veiksmingiau bus, jei prieš kažką darydami pakalbėsite, kaip kas turi būti padaryta ir tuomet dar parodysite pavyzdį. Tada vaikas bus ne tik sudomintas, bet ir laimingas, jog su juo elgiamasi kaip su sau lygiu.

Darbus, kuriuos planuojate atlikti su vaiko pagalba, reikėtų parinkti atsižvelgiant į mažylio amžių. Jei jam ketveri ar penkeri metukai, keriausia užsiimti sodinimu bei piktžolių rovimu. Kitaip sakant- lengvąja darželio priežiūra. Nepalankūs darbai tie, kuriems atlikti yra reikalingi aštrūs ar sunkūs įrankiai. Gali grėsti pavojus, jog vaikas susižeis. Taip pat, galite pasirūpinti „vaikiškais“ įrankiais. Pavyzdžiui mažu plastikiniu kibirėliu, laistituvu, kastuvu bei grėbliuku. Tokie įrankiai spalvingi bei lengvi ir dėl šių dviejų priežasčių yra daug saugesni ir smagesni vaikams.

Straipsnis verstasd iš anglų kalbos.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *