Paukštelių situacija sode

Kuo pavasaris skiriasi nuo žiemos? Turbūt ir taip aišku, jog atšyla oro temperatūra, prabunda žiemos miegu užmigusi žolė, skleidžiasi medžių lapeliai bei vis daugiau žmonių savo veiduose parodo šypseną. Tai išties šaunus metas, kurį teisinga būtų vadinti atsigavimo laikotarpiu. Tad vienaip ar kitaip atsigauna ne tik žmogaus vidus, bet ir jį supanti aplinka bei gamta. O tai reiškia, kad prabudę išgirsime nebe vien mašinų gausmą, bet ir paukštelių čiulbėjimą.

Pavasarį sugrįžta rudenį išskridę paukščiai. Ir išties nesunku pastebėti, jog jų itin daugėja. Visgi išsirita jaunikliai ir puošia mūsų sodus. Tikrai ne viename ir ne dviejuose didesniuose savo sodo medžiuose rastumėte paukštukų lizdelių. Be abejonės išties nuostabu, jog būtent Jūsų sklypas juos pritraukė, tad pabandykite atsidėkoti ir pasirūpinkite paukštelių gerove. Nežinote, kaip tai padaryti? Viskas labai paprasta. Kadangi jau nebe žiema, maisto skraiduoliai nesunkiai turėtų rasti lauke, tad šiuo aspektu rūpintis nereiks. Daug geresnė idėja yra pasirūpinti jų nameliais.

Inkilėliai gali tapti ne tik puikiais paukštelių namais, bet tuo pačiu ir sodo akcentu. Tad siūlome pažvelgti į šią sferą su kruopele fantazijos bei kūrybiškumo ir turėtumėte pasiekti puikų rezultatą. Be abejonės, viena iš galimybių yra tiesiog nukeliauti į artimiausią didesnę sodo prekių parduotuvę ir ten įsigyti jau pagamintą inkilėlį, tačiau šiuo būdu unikalumo sodui tikrai nesuteiksite.

Nusprendus pačiam pagaminti inkilėlį, reikėtų atkreipti dėmesį į keletą aspektų. Vienas iš jų – Jūsų sodą mėgstantys paukštukai. O konkrečiau – jų dydis. Dažniausiai Lietuvos medžiuose, kurie yra sodų gretose, įsikuria ne itin didelio dydžio paukštukai tokie kaip varnėnai ar šarkos. Atsižvelgdami į paukščio dydį turėtumėte apmąstyti ir pačio inkilėlio dydį, ir angos, pro kurią paukštukas įskris, skersmenį. Priešingu atveju gali pasitaikyti tokių atvejų, jog paukšteliams Jūsų pagamintas inkilas bus ne itin patogus ir jie visgi pasiliks gyventi savo susiręstuose lizdeliuose. Dažniausiai išpjaunamos maždaug dešimties ar trylikos centimetrų skersmės landos. Taip pat, prie landos dažnai pritvirtinami nedideli pagaliukai, ant kurių gali nutūpti mažieji mūsų sodų skraiduoliai.

Antrasis aspektas būtų inkilo forma. Vienaip ar kitaip, paukštukams jaukiausi inkilai yra tie, kurie turi užuoveją, tad patariama gaminti dėžutės tipo inkilą. O jie gali būti tokios formos, kokios geidžia Jūsų širdis: nedidukas namelis, kūbas ar stačiakampis gretasienis.

Paskutinysis aspektas, kuris, turbūt, labiausiai leidžia pasireikšti žmogaus fantazijai, yra inkilo išorinis vaizdas. Jei nusprendėte, jog tai bus Jūsų sodo akcentas, kurį derinsite prie kitų dizaino detalių, galite nudažyti tam tikra spalva. Yra tekę matyti ryškiai geltonų, žalių bei melsvų inkilėlių, kurie atrodė itin žavingai. Žinoma, nėra žinoma ar tai patinka paukštukams, bet neišbandę, turbūt, ir nesužinosite. Taip pat, vienas iš būdų papuošti namelio išorę yra dekupažo metodas, kuris turėtų būti itin mėgiamas sodininkių.

Pavasario laikotarpiu į mūsų šalį parskrenda paukščiai. Jie mus stebina savo gražiu čiulbėjimu bei energingumu, o mes už tai galime atsidėkoti pasirūpindami jaukia jų gyvenamąja vieta.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *