Poilsiaujame sode

7b7892c2Gerai padirbėjus sode, taip ir norisi prisėsti, pasigėrėti supančia gamta, išmėginti ką tik surinktų prisirpusių sodo braškių skonį ir tiesiog pailsėti. Tokiais momentais imi jausti visą pasaulio grožį, o malonus nuovargis primena apie tai, jog šis pasaulis pilnas nuostabių dalykų.

Tačiau kaip bemąstytum, o sėdėti norisi ne tiesiog ant žolės priešais sodo namą. Jūsų sode vietos reikėtų atrasti nors pačiam paprasčiausiam suoleliui. O dar geriau, jeigu ilsėtis būtų galima ant patogių sodo baldų.

Pastarieji būna pakankamai įvairūs ne tik pagal savo konstrukciją, bet ir pagal kainą. Ko gero patys pigiausi sodo baldai – tai plastikiniai ir sulankstomi iš metalo ir audinio. Pasisekimą tarp sodininkų turi ir baldai iš ratano, kurie gali skirtis pagal savo kainą.

Plastikiniai baldai sodui tinka dėl to, kad  juos galima palikti lauke ir lietingu oru. Kita vertus, nuolat laikant plastikinius baldus lauke ant saulės, plastikas praranda savo tvirtumą ir po kelių metų jūsų plastikinės kėdės gali išeiti iš rikiuotės.

Taigi, plastikiniai sodo baldai turi visas reikalingas sudedamąsias dalis: kėdes, taburetes, stalus ir nedidelius staliukus.

Sulankstomi sodo baldai dažniausiai sudaryti iš metalinio karkaso, kuris yra labai lengvas, ir dėl to juos gali išlankstyti net vaikas. Ant metalinio karkaso gerai pritvirtintas audinys, ant kurio ir sėdima. Tokios kėdutės gali turėti daugybę naudingų papildymų. Pavyzdžiui, kišenėles, į kurias galima įdėti brošiūras apie šiltnamio agurkų auginimą, įstatyti stiklines arba stogelį nuo saulės. Tokie baldai yra ilgaamžiai ir gali išlaikyti didelį svorį, tačiau kaip ir patys suprantate, šioje baldų kategorijoje pristatytos tik kėdės, taburetės, krėslai ir suolai-sūpuoklės.

Sodo baldai iš ratano būna dviejų rūšių: iš natūralių medžiagų ir dirbtinių. Be to, pastarieji baldai nė kiek nenusileidžia pirmiesiems nei savo patikimumu, nei estetiniu vaizdu ir, negana to, yra gerokai pigesni už baldus iš natūralaus ratano.  Šioje sodo baldų kategorijoje yra visi reikalingi elementai, įskaitant ne tik kėdes ir stalus, bet ir spintas bei sofas.  Beje, sode po atviru dangumi šiuos baldus galima laikyti tik giedru oru.

Pakankamai brangūs, bet gana patraukliai jūsų sode atrodys metaliniai baldai. Juos galima pastatyti sodo  pavėsinėje kai atostogaujate sode, o žiemai perkelti juos saugoti į sodo namą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *