Alpinariumo augalai

alpinariumo augalaiPagrindinės alpinariumo sudedamosios dalys yra akmenys bei augalai. Vis dėlto, augalams turėtų būti skiriamas didesnis dėmesys. Trumpai tariant, alpinariumas yra akmenuotų kalnų peizažo atkūrimas nedideliame žemės plote, kuriame augs įvairiausi alpinariumo augalai – žemaūgiai žolynai, laukiniai kalnų augalai, puskrūmiai, krūmai. Tam, kad augalai alpinariume atskleistų tikrąjį savo grožį būtina žinoti apie juos keletą svarbių dalykų bei tinkamai prižiūrėti.

Yra labai daug augalų, kuriuos galima sodinti alpinariume: karlinos, plukės, žiognagės, veronikos, flioksai, notros, kiečiai, rasakilos, debesylai, šilokai, driados, melsvės, laumenijos, bergenijos, raktažolės, karpažolės, gubojos, zundos, gvazdikai, čiobreliai, auskarėliai, tulpės, vėlyviai, margutės, žydrės, puškinijos, saulainės. Nors augalų, kuriuos galite pasodinti alpinariume yra išties daug, specialistai nepatariama piktnaudžiauti jų įvairove – bus geriausia, jei į 10 kvadratinių metrų plotų pasodinsite nedaugiau kaip 15 skirtingų augalų. Beje, sodindami augalus nepamirškite atsižvelgti ir į jų ramybės periodus – augalus parinkite tokius, kad nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens alpinariumas džiugintų akį nuostabiais žiedais.

Įrenginėjant alpinariumą, derėtų nepamiršti, kad tos pačios rūšies augalai neturėtų būti išmėtyti  po visą alpinariumą – jie turėtų būti sodinami grupelėmis, tik tokiu atveju išgausite geriausią vaizdą. Pagrindinių augalų alpinariume taip pat neturėtų būti daug, juos parinkdami nepamirškite atsižvelgti  augalų žydėjimo trukmę bei spalvas. Kaip pagrindinis alpinariumo augalas puikiai atrodys ir ištisus metus žaliuojantys spygliuočiai. Be to, keletas didesnių augalų, mažesnius augalas apsaugos nuo vėjo.

Jei norite išskirtinio akcento alpinariume –įsigykite egzotišką, neįprastos išvaizdos augalą, žinoma, prieš tai pasidomėkite, ar augalui tiks mūsų krašto klimatinės sąlygoms, taip pat atkreipkite dėmesį į auginimo ypatumus.

Alpinariumas yra idealus pasirinkimas, tuo atveju, jei norite išlyginti reljefo nelygumus  ar sukurti nedidelę aukštumą.

Kalbant apie alpinariumo dydį, verta pabrėžti, jog jis turėtų priklausyti ne tik nuo jūsų norų, bet ir nuo to, kiek galėsite skirti laiko alpinariumo priežiūrai. Tam, kad alpinariumas visada atrodytų puikiai ir trauktų aplinkinių žvilgsnius reikės skirti nemažai laiko – juk alpinariume bus kelių ar net keliolikos skirtingų rūšių augalai, tad kiekvienas iš jų reikalaus laiko bei atskiros priežiūros. Taigi, tam, kad vaizdas būtų išties puikus, reikės skirti nemažai laiko sąnaudų. Beje, aukštaūges gėles reikėtų sodinti tik dideliuose alpinariumuose.

Vis dėlto, alpinariume gali būti ne tik augalai ir akmenys – alpinariumus galite dekoruoti ir kitomis detalėmis.  Alpinariumų dekoravimui puikiai tiks metaliniai ar mediniai dirbiniai, lauko šviestuvai. Pastarieji sukurs įspūdingą vaizdą tamsiuoju paros metu.

Augalus sodinti pradėkite kovo pabaigoje ar balandžio pradžioje (atsižvelgdami į augalo ypatybes). Sodindami augalus, palikite reikiamus atstumus – suaugę augalai sukurs netvarkingo alpinariumo vaizdą.

Norėdami įsirengti alpinariumą, pirmiausi nukaskite velėną su piktžolėmis bei padenkite geotekstilės plėvelę – jos dėka bus mažiau piktžolių. Kalnelio formavimui puikiai tiks įvairios statybinių medžiagų atliekos, smėlis. Tarpus tarp akmenų galite užpildyti žeme sumaišyta su žvyru. Naudokite kuo įvairesnių spalvų bei formų akmenis – tokiu būdu sukursite įspūdingesnį alpinariumą.

Na, o pabaigai – dar vienas pastebėjimas apie alpinariumą: svarbiausia, kad sukurtas alpinariumas derėtų prie jūsų aplinkos, o jame esantys augalai derėtų vieni su kitais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *