Renkame vietą sodo baldams

baldai1Šiandien baldų ir sodo reikmenų parduotuvėse galima rasti visko, ko reikia sodui, taip pat ir sodo baldų. Priklausomai nuo gamybos medžiagų ir rūšies, sodo baldai būna įvairūs tiek savo stiliumi, tiek ir savo konstrukcija.

Tačiau, nesvarbu, kokius sodo baldus jūs bepasirinktumėte, pirmiausiai turite išsiaiškinti, kokioje konkrečiai poilsio zonoje sode tie baldai stovės.

Geriausia sodo vieta tokiems baldams vasarą – vėsus pavėsis, kurį natūraliai sudaro šakoti medžiai, tačiau tik tokiu atveju, jeigu jūs ir jūsų šeimos nariai nemėgstate pasideginti saulėje. O norint patenkinti visų sodininkų poreikius, reikia išrinkti tokią sodo vietą, kur saulė pasirodys tik tam tikromis dienos valandomis, geriausiai iš ryto, iki 11 val. Tokiu atveju jūs galėsite mėgautis saulės voniomis pačiu saugiausiu dienos metu.

Be to, iškritus rasai, pirmieji saulės spinduliai greitai išdžiovins rasos lašus nuo jūsų sodo baldų, ir jums nereikės patirti nemalonių siurprizų.

Renkantis vietą sodo baldams reikia prisiminti ir tą faktą, jog tokie baldai yra skirti poilsiui, todėl juos reikia pastatyti toliau nuo kelio ir triukšmingų kaimynų. Kita vertus, jeigu į sodą planuojate pasikviesti svečių ir juos pavaišinti šašlykais, pastatykite sodo baldus taip, kad į jų pusę nesklistų dūmai nuo ant žarijų gaminamo maisto. Arba poilsinę zoną galima užtverti specialia užtvara, pavyzdžiui, iš bambukų.

baldai2Jeigu sodui pasirinkote metalinius arba medinius baldus, aikštelė po jais turi būti gerai vėdinama. Tai padės išvengti baldų drėgmės ir dėl to jų sugadinimo.

Pagal galimybes nestatykite stacionarių baldų ant žemės arba vejos, geria iš anksto paruoškite aikštelę, pavyzdžiui, išklodami ją šaligatvių plytelėmis.

Žinoma, vienas iš svarbiausių sodo baldų vietos pasirinkimo momentų yra vaizdas, kurį jūs matysite prieš savo akis poilsiaudami. Juk niekas nesiginčys, jog šiuo atveju rožių krūmai prieš jūsų akis bus kur kas geriau, nei komposto duobė.

Tam, kad būti užtikrintam, jog sodo baldams išrinkta geriausia vieta, pasinaudokite senu patvirtintu metodu. Pasiimkite kėdę arba turistinį kilimėlį ir pabandykite pusvalandį pasėdėti arba pagulėti įvairiose sodo vietose. Jeigu pasirinkta vieta jums iš karto nepatinka, negaiškite laiko ir ieškokite kitos tinkamos vietos.

Suprantama, toks eksperimentas gali užimti ne vieną dieną, tačiau tokiu būdu jūs greičiausiai išsirinksite tokią sodo vietą, kurioje ant savo sodo baldų jausitės patogiai ir galėsite visiškai atsipalaiduoti.

  1 comment for “Renkame vietą sodo baldams

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *