Dekoratyvinių baseinų forma dydis ir vieta

         Dekoratyvinių baseinų forma gali būti geometrinė arba laisva, nepatartina trikampė ar kita forma, kurios kampas būtų mažesnis kaip 90 laipsnių. Pirma – smailiame kampe bangos susikerta ir slopina viena baseinu formoskitą. Antra – kuo smailesnis kampas, tuo lengviau jį ardo šaldamas vanduo, ir trečia – sunkiau prižiūrėti baseiną.

            Dekoratyviniai lauko baseinai sodybai teikia puošnumo, iškilmingumo arba atvirkščiai – intymumo ir maloniai nuteikia veidrodinio paviršiaus atspindžiai. Baseino dydį lemia jo paskirtis ir supanti erdvė. Optimalus dydis – 1/5 ar 1/6 dalis erdvės. Dekoratyvinis baseinas turėtų būti nesudėtingos formos, aprėmintas neaukštu borteliu ar akmenimis.

            Iš pradžių priminsime, kad dekoratyviniai lauko baseinai įrengiami žemesnėje vietoje, jie turi būti apšviečiami pietryčių, pietvakarių ar vakarų saulės. Pietinės saulės apšvietimas nerekuomenduojamas, nes perdaug išilęs vanduo kenkia vandens augalams, įleistoms žuvelėms ir greitai genda. Būtų gerai, jei vidurdienį baseiną dengtų kokio nors augalo šešėlis.

            Statydami dekoratyvinį lauko baseiną, parinkite jam vietą, numatykite dydį, gylį, apmastykite statybos darbus, parinkite tinkamas medžiagas, sodinamus augalus ir apgyvendinamus gyvius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *